Starship pirmasis lėkis

StashipSN8

Gruodžio 9 dieną Starship prototipas SN8 šoktelėjo į 12.5 km aukštį. Prieš pat bandymus Elon Musk paskelbė: “Kompanija SpaceX tikisi ~ 1/3 sėkmingos bandymo baigties”. Rezultatai stulbinantys – bandymo sekmė yra apie 80 %.

Staship SN8

Po nusileidimo sekė įdomi procedūra – neplanuotas greitas išrinkimas

Kelios Starship prototipo SN8 bandymo akimirkos

Bandymo esminiai elementai:
Prototipo SN8 lėkis trimis Raptor varytuvais. Tai buvo pirmasis toks skrydis. Palyginus, su daugiau nei šimtu raketos F9 skrydžių su 9 varytuvais, tiesiog menkniekis.
Varytuvų išjungimas skrydžio metu. Panašu į suplanuotus veiksmus, trys varytuvai dirbo 102 s, 2 varytuvai – 94 s, 1 varytuvas – 83 s. Bendra skrydžio su varytuvais trukmė – 4 min. 39 s.
SN8 persivertimas aukščiausiame trajektorijos taške.
Sklendimas arba raketos leidimasis šonu. Galbūt pirmas toks bandymas pasaulyje, atsižvelgiant į prototipo SN8 dydį – 50 m x 9 m. Šis etapas praėjo puikiai.
6 min. 30 s nuo bandymo pradžios, prototipui SN8 sklendžiant šonu, nutūpimo manevrui įjungiamas 1 varytuvas, dar po sekundės 2 varytuvas. Dėl kuro susitelkimo prototipo apatinėje šoninėje dalyje galimi varytuvų įjungimo nesklandumai nenutiko.
Prototipas SN8 per 4 sekundes iš horizontalios padėties grakščiai persverčia į vertikalią padėtį.
Prototipas leidžiasi, greitis yra per didelis. 6 min. 42 s SN8 paliečia nusileidimo aikštelę ir, pasak SpaceX, nutinka “neplanuotas greitas išrinkimas”.

Prototipo Starship SN8 gruodžio 9 dienos bandymas

Priminsime įvairių Starship prototipų su vienu Raptor varytuvu bandymus. Pirmasis Starhopper šuoliukas buvo 2019 balandžio 6. Tuomet Raptor varytuvas pakėlė Starhopper į 2.5 cm aukštį, o pats demonstratorius buvo prirakintas grandinėmis. Antrasis įvyko 2019 liepos 29 – Starhopper stryktelėjo 20 m aukštyn ir nutūpė. 2019 rūgpjūčio 28 Starhopper sėkmingas paskutinis šuolis į 150 m aukštį. 2020 metų rugpjūčio 5 naktį Starship prototipas SN5 su vienu Raptor varytuvu sėkmingai stryktelėjo į 150 m aukštį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *