
Rugpjūčio 5 naktį Starship SN5 atliko ilgai lauktą šuolį į 150 m aukštį Boca Chica vietovėje, Teksaso valstijoje.
Varlytės arba Starship SN5 stryktelėjimas pavyko
Bandomasis skrydis buvo sėkmingas ir erdvėlaivio Starship maketas SN5, lėkdinamas vieno Raptor metaninio varytuvo, gražiai nusileido į starto aikštelę. Ar kažkas dar turi abejonių apie skraidančius, 50 m aukščio ir 9 m storio, vandens bokštus ?
Erdvėlaivio maketas SN5 paruoštas bandymams
Maketo SN5 apačioje yra Raptor varytuvas ir penkios tūpimo kojos (matomos keturios)
Bandymo metu erdvėlaivio Starship maketas SN5 pakilo, suvaldė pusiausvyrą ir nusileido
Ilgai lauktas SN5 bandomasis pakilimas į 150 metrų aukštį pavyko
Starship po Starhopper
Bandomosios erdvėlaivio Starship versijos SN1, SN2, SN3, SN4 buvo konstruojamos ir bandomos nuo paskutinio Starhopper pakilimo į 150 m aukštį 2019 rugpjūčio pabaigoje. 2019 rugpjūčio 28 dieną Starhopper stryktelėjo į viršų 150 metrų iš Boca Chica vietovės. Skrydžio trukmė vos 57 sekundės, tačiau to užteko metaninio varytuvo Raptor bei erdvėlaivio Starhopper patikrinimui. Nuo skridusios Falcon 9 pirmosios pakopos nuimti manevravimo varytuvai buvo sumontuoti Starhopper viršutinėje dalyje ir įjungti kelis kartus. Kai leidžiasi Falcon 9 pirmoji pakopa, šie manevravimo varytuvai įjungiami trumpam, mažiau nei 10 sekundžių, tačiau to užtenka Falcon 9 pirmosios pakopos manevrui nusileidimo metu.
Starhopper po paskutinio sėkmingo šuolio pastatytas ir gali tapti SpaceX muziejaus eksponatu
Priminsiu Starhopper šuolius. Pirmasis „prirakintas“ šuoliukas įvyko balandžio 6 dieną, kai stora grandine pririštas Starhopper į viršų pakilo tik 2.5 cm. Antrasis buvo rimtesnis – liepos 19 dieną Starhopper šoktelėjo net į 20 m aukštį.
Bandymai vyko labai intensyviai, kartais 24 valandas per parą. Ankstesniųjų prototipų bandymai, išskyrus Starhopper, baigėsi nesėkme. 2000 kovo gale SN4 sprogo po kuro nuotėkio, balandyje sprogo į Starship SN3 pumpuojant skystą azotą. E. Musk ramiai paaiškino tai žmogiškuoju faktoriu. Vasario mėnesį Starship SN1 susprogo prapučiant skystu azotu. o 2019 lapkrityje vykdant hermetiškumo bandymus sprogo Starship MK1. Po šio sėkmingo bandymo, yra numatomi du pakilimai į 2 km ir į 20 km aukščius.