Po Crew Dragon Demo-2 misijos

Demo-2 splashdown

Rugpjūčio 2 Meksikos įlankoje nusileido SpaceX kompanijos erdvėlaivis Crew Dragon (Endeavour) ir misija Demo-2 baigėsi. Jos trukmė buvo per 60 parų, o prasidėjo Demo-2 misija gegužės 30 dieną.

Crew Dragon_before_splashdown

Po kelių akimirkų Crew Dragon erdvėlaivis pasieks vandenyno paviršių netoli Pensakolos

“Erdvėlaivio Crew Dragon įlėkimo į atmosferą metu jautėmės komfortiškai, nors buvome lyg žvėries viduje”, – pasakojo Bob Behnken. Pasak jo, “sugrižimas buvo labiau jaučiamas nei tikėjomės, tačiau SpaceX pasiruošimas lėkiui Demo-2, kai astronautai stebėjo ir girdėjo nepilotuojamos misijos įrašą, buvo labai vertingas”. “Garsai, aš juos užrašiau, tarsi žveries, lekiančio per atmosferą”, – sakė Bob Behnken.

Misijos Demo-2 vadas Doug Hurley papasakojo apie galimybę, pasiekus vandenyno vandenyno paviršių, paskambinti palydoviniu telefonu. “Tai buvo misijos bandymų dalis. Mes skambinome į SpaceX būstinę, ten paparašė palaukti. Tuomet patys nutarėme paskambinti NASA pilotuojamų skrydžių valdymo programos vadovams, o paskui, aišku, žmonoms. Jos buvo skrydžių valdymo centre Hiustone.”

Erdvėlaivis Crew Dragon po Demo-2 misijos nusileido į Meksikos įlankos vandenis netoli Pensakolos

Crew Dragon 7 point of splashdown

Pagal numatomas oro sąlygas buvo pasirinkti 7 nusileidimo į vandenį rajonai

Prieš misijos Demo-2 pabaigą buvo parinkti septyni galimi nusileidimo rajonai. Gelbėjimo laivas Go Navigator erdvėlaivį Crew Dragon į denį pakėlė praėjus vos 30 min nuo nusileidimo. Laivo liukas atidarytas dar po 50 min. įsitikinus, jog aplink nėra pavojingų azoto tetraoksido garų. Garai ir laivo Go Navigator atsarginio generatoriaus neveikimas (dar uoste) buvo du didžiausi gelbėjimo operacijos nesklandumai.

Crew Dragon pirmieji

Pirmoji SpaceX pilotuojama misija; privačios kompanijos privačiu erdvėlaivu privačia raketa pirmoji misija; pirmoji pilotuojama misija privačiu erdvėlaivu į TKS, SpaceX – pirmoji privati kompanija, atskraidinusi ekipažą į Tarptautinę Kosminę Stotį.

Pirmasis erdvėlaivio nusileidimas į Meksikos įlanką; pirmasis ekipažo parskridimas iš orbitos į Žemę privačios kompanijos privačiu erdvėlaiviu; pirmoji pilotuojama misija iš JAV teritorijos po 9 metų pertraukos; pirmasis JAV erdvėlaivio nusileidimas į vandenį po 45 metų (paskutinis buvo 1975 metais po bendros Sojuz Apollo misijos); pati ilgiausia JAV pilotuojama misija po 1973 metų (59 parų trukmės Skylab-3 misija)

Misijos Demo-2 trukmė yra 63 paros, 23 val. 20 min. (nuo 2020 gegužės 30 iki rugpjūčio 2). Crew Dragon astronautas Bob Behnken atvirame kosmose buvo 4 kartus ir ten dirbo 23 val. 35 min.

Misijos Demo-2 metu atlikta erdvėlaivio Crew Dragon bandymų programa: pasiruošimas startui, startas, lėkis, susijungimas su TKS, darbas orbitoje, atsijungimas nuo orbitinės stoties, skrydis link Žemės, nusileidimas (perkrovos iki 4 G) ir gelbėjimo operacijos. Po misijos, erdvėlaivis Cew Dragon bus sertifikuotas nuolatiniams ekipažų skrydžiams į Kosminę Stotį.

Demo-2 smalsučiai

Po informacijos paskelbimo apie tikėtiną Crew Dragon nusileidimo į Meksikos įlankos vandenis rajoną, jį maždaug 18 km atstumu apspito…smalsūs stebėtojai. Taip juos spaudos konferencijoje po erdvėlaivio nusileidimo pavadino NASA administratorius James Bridenstine. Į JAV pakrančių apsaugos tarnybos 2 laivų pranešimus dėmesio smalsučiai nekreipė ir suplaukė stebėti nusileidimo. Tokia situacija yra neleistina ir pavojinga, tad JAV pakrančių apsaugos tarnybos kitų gelbėjimo operacijų saugumo užtikrinimui turės pasitelkti daugiau laivų.

Privatus CrewDragon

Į tikėtiną erdvėlaivio Crew Dragon nusileidimo rajoną nelegaliai suplaukė 25 kateriai


Komentarai apie “Po Crew Dragon Demo-2 misijos”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *