New Shepard ekipažas

Blue Origin crew B

Raketa New Shepard erdvėlaivyje Blue Origin liepos 20 dieną į kosmosą kels 4 žmonių ekipažą.

Blue Origin
Patogus ir erdvus Blue Origin erdvėlaivis

Ekipažas

Blue Origin crew B

16 Blue origin lėkio ekipažas Mark ir Jeff Bezos, Oliver Daemen ir Wally Funk. bbc.com nuotrauka

Erdvėlaivyje gali skrieti 6 žmonės. Po 15 sėkmingu New Shepard sistemos bandymų, kuomet raketa sėkmingai kilo ir leidosi, o erdvėlaivis parašiutais ir varytuvais minkštai tupė, 16 lėkiui ir pirmajam su žmonėmis, pasirinktas 4 žmonių ekipažas.

Aišku, skries Jeff Bezos – bendrovės Amazon ir Blue Origin įkūrėjas. Prie jo prisijungs ir Mark Bezos – J. Bezos brolis.

82 metų Wally Funk 1961 metais pateko į moterų astronautų būrį, dar kitaip žinomą kaip Mercury 13 būrys. Tuomet NASA apie moterų skrydžius į kosmosą negalvojo, tad po kurio laiko būrys buvo išformuotas. W. Funk yra jauniausioji iš tryliktuko. Sėkmingo lėkio, tikimės taip ir bus, atveju jis taps vyriausia astronaute.

Wally Funk

Tikėtina Wally Funky per kelias minutes taps įžymybe

18 metų Oliver Daemen yra bendrovės Somerset Capital Partners įkūrėjo Joe Daemen sūnus. Joe Daemen laimėjo vykusį skrydžio aukcioną ir sumokėjo 28 mln USD už galimybę kelias minutes pasimėgauti nesvarumu ir Žemės grožiu iš kosmoso. Tėvas ketina skristi vėliau. Priminsime: jau rašėme apie įvykusį Blue Origin aukcioną „New Shepard aukcionas baigėsi„.

Joes Daemen

Jauniausias astronautas Oliver Daemen ?

Pasiruošimas skrydžiui užima vos keturias dienas. Turistai arba keleiviai privalo atitikti leistinas normas: kūno masė nuo 49.9 kg iki 108.9 kg, ūgis nuo 152.4 iki 193 cm, pakelti perkrovas nuo 3 G (pakilimo etapas) iki 5.5 G (nusileidimo etapas). Be šių reikalavimų yra dar du: gebėti perkopti septynias laiptų pakopas per mažiau nei 90 sekundžių ir išbūti uždaroje erdvėje iki 90 minučių.

Lėkio schema

Trajectory New Shepard

Liepos 20 startūno New Shepard ir erdvėlaivio Blue Origin lėkio schema

New Shepard lėkio schema: po starto praėjus ~ 3 minutėms, 40 km aukštyje, nuo raketos atsiskiria erdvėlaivis su 4 turistais. Manevruodama varytuvais raketa nutupia aikštelėje, esančioje 3.2 km atstumu nuo starto vietos. Judėdamas iš inercijos erdvėlaivis, po 2-3 min. viršija 100 km aukštį (Karmano linija arba kosmoso riba) ir pradeda kristi atgal į Žemę. Po 9 minučių nuo starto automatiškai išskleidžiami trys parašiutai ir erdvėlaivis minkštai nutupia 45 cm/s greičiu. Prieš pat tupimą įjungiami stabdymo varytuvai. Bendra lėkio trukmė yra apie 11 min., o 4 min. turistai mėgaujasi nesvarumo būsena. Skrydžio shema labai panaši į pirmojo JAV astronauto Alan Shepard lėkį erdvėlaiviu Mercury (raketa Redstoun-3) 1961 gegužės 5 dieną.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *