Padaugėjo Artemis narių

Slovenia Artemis virselis

Padaugėjo Artemis narių, kuomet Slovėnija balandžio 19 dieną pasirašė susitarimus.

    No feed items found.

Slovenija Artemis

Artemis susitarimuose jau dalyvauja 39 pasaulio valstybės. NASA nuotrauka

Slovėnija tapo 39-ąja Artemidės susitarimo signatare, nes penktadienį ji ir NASA patvirtino savo bendradarbiavimą būsimuose kosmoso projektuose. Pasirašymas patvirtino šalies įsipareigojimą siekti saugaus ir tvaraus kosmoso tyrinėjimo žmonijos labui ir įvyko per JAV ir Slovėnijos strateginį dialogą Liublianoje, Užsienio reikalų ministerijos patalpose.

Susitarimus Slovėnijos vardu pasirašė Ekonomikos, turizmo ir sporto ministerijos valstybės sekretorius Matevž Frangež, o pasirašymo renginyje dalyvavo JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Europos ir Eurazijos reikalams James O’Brien. Be to, ceremonijoje kaip vyresnioji NASA pareigūnė dalyvavo Rebeka Bresnik (Rebecca Bresnik), vyriausiojo patarėjo tarptautinei ir kosmoso teisei asocijuotoji patarėja, kartu su savo vyru Rendžiu Bresniku (Randy Bresnik), kuris yra slovėnų kilmės NASA astronautas. Prie renginio taip pat prisidėjo JAV ambasadorius šalyje Jamie Harpootlian.

NASA administratorius Billas Nelsonas, kalbėdamas apie sutarties pasirašymą, sakė: „NASA sveikina Slovėniją prisijungus prie Artemidės susitarimo. Šiandien Jungtinių Amerikos Valstijų ir Slovėnijos partnerystė peržengia naują ribą. Gyvename auksinėje žvaigždžių tyrinėjimo eroje. Šią erą kurs tautos, kurios atvirai, atsakingai ir taikiai tyrinėja kosmosą.” Panašiai, pridūrė A. Frangežas, „Slovėnija prisijungia prie taikaus kosmoso naudojimo principų, vertybių ir taisyklių, nes tai yra bendras žmonijos gėris”.

Harpootlian taip pat pridūrė: „Džiaugiamės galėdami pasveikinti Slovėniją Artemidės susitarimų šeimoje, nes pripažįstame šią šalį kaip kylančią lyderę kosmoso srityje. Tikimės, kad mūsų bendradarbiavimas su Slovėnija mokslo, technologijų ir inovacijų srityje pasieks naujas ribas.”


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *