
Palaidotas Mėnulyje yra Eugene Shoemaker ir kol kas vienintelis Žemės žmogus.
Astrogeologijos mokslo pradininkas Eugene Shoemaker.
Eugene Shoemaker, vienas iš garsiosios Shoemaker-Levy 9 kometos atradėjų, buvo astrogeologijos pradininkas ir ketino tapti pirmuoju geologu, pasivaikščiojusiu Mėnulyje. Deja, dėl sveikatos problemų jam nepavyko nuskristi į Mėnulį per visą gyvenimą. Vietoj to jis ruošė Neil Armstrong ir kitus JAV astronautus „Apollo“ misijoms.
1997 m., ieškodamas neatrastų smūginių kraterių, jis išvyko į Australiją, kur žuvo automobilio avarijoje. Už jo indėlį į planetų mokslą jo pelenai buvo nugabenti į Mėnulį NASA erdvėlaiviu „Lunar Prospector Orbiter“. Kol kas jis lieka vienintelis Mėnulyje palaidotas žmogus.
Pelenai į Mėnulį
Eugene Shoemaker pelenai buvo supilti į polikarbonatinę, 6,35 cm ilgio ir 1,78 cm skersmens, kapsulę. Ją patalpino į vakuuminę aliuminio kapsulę ir apvyniojo žalvarinės folijos gabalu su Hale-Bopp kometos vaizdu, Meteoro kraterio Šiaurės Arizonoje vaizdu ir ištrauka iš Viljamo Šekspyro amžinosios meilės istorijos „Romeo ir Džuljeta“:
Ir, kai jis mirs,
Paimk jį ir išpjaustyk mažomis žvaigždutėmis,
Ir jis padarys dangaus veidą tokį gražų
kad visas pasaulis įsimylės naktį,
ir nebemylės saulės.
Kometų atradėjai Eugene Carolyn_Shoemaker
Shoemaker-Levy 9 kometa
1993 m. kovo 24 d. sutuoktiniai dangaus stebėtojai Eugene ir Carolyn Shoemaker bei jų kolega astronomas David Levy Kalifornijos Palomaro observatorijoje ieškojo tolimojo kosmoso objektų, galinčių kelti susidūrimo su Žeme pavojų. Naktį atrasta 13,8 ryškumo kometa buvo labai neįprasta. Tai buvo suspausta dėmė, turinti „tankų linijinį ruožą… orientuotą maždaug rytų-vakarų kryptimi; centrinės kondensacijos nepastebėta“, – rašė jie, – „tačiau į šiaurę nuo ruožo ir į vakarus nuo jo tęsėsi silpnesnė, neryški uodega. Tai buvo devintoji periodinė kometa, kurią rado ši trijulė, todėl ji gavo Shoemaker-Levy 9 (D/1993 F2) vardą ir kovo 26 d. buvo įtraukta į Tarptautinės astronomų sąjungos (IAU) 5725-ąjį aplinkraštį. Kometą stipriai paveikė Jupiteris, pasiglemžęs ją ir suplėšęs į 21 gabalą.
1994 m. liepos 16-22 dienomis kometos fragmentai sukrito į Jupiterio atmosferą, o susidūrimo vietose susiformavo tamsūs, į dėmę panašūs dariniai, kai kuie buvo Žemės dydžio.
Hubble kosminis teleskopas užfiksavo Jupiterį ir kometos „Shoemaker-Levy 9“ nuolaužų susidūrimą. H. Hammel, MIT ir NASA nuotrauka