revoliucingi satai su naujomis galimybėmis ir duomenų teikimu jau orbituoja apie Žemę.
Gruodžio 16 d Falcon-9 iškėlė kosmosan Žemės vandenų tyrimo satą (Surface Water and Ocean Topography – SWOT) ir du 03b mPower ryšių satus.
$1,2 mlrd vertės SWOT satas gruodžio 24 pradės rinkti Žemės vandenų duomenis
2 t ir 5 m, su 2 kW galios 23 m ilgio Saulės skydais satas orbituos 857-890 km apie Žemę. Iš ten stebės 10-70 m skyra bei informuos apie vandenynų ir jūrų lygius bei didesnius ežerus ir upes. Pažangia technika – lazeriniu retroreflektorium, radiometrais ir ypač 294 kg KaRI (Ka-band Radar Interferometer) – aprėps 86 % Žemės paviršiaus nuo 78o šiaurės iki 78o pietų platumų. Šis sintetinės apertūros radaras arba SAR bus pagrindinis duomenų rinkėjas.
Sukurtas NASA ir Prancūzijos CNES, talkinant Kanados CSA bei UKSA, satas turi posistemes: EPS (Electrical Power Subsystem), TCS (Thermal Control Subsystem) bei RF. Aštuoni 22 N varytuviukai ir 628 dm3 kuro užtikrins aukščio ir orbitos kontrolę (AOCS – Altitude and Orbit Control Subsystem).
O3b MPOWER satai
O3b mPower satai integruoti į po startūno Falcon 9 naudingosios apkrovos gaubtu. SPACEX / SES nuotrauka
1,7 t masės su 2 išskleidžiamomis antenomis keistu pavadinimu O3b mPower (antroji karta) satai orbituos 7825 km aukštyje, skleisdami 5000 skaitmeninių signalų. Satai užtikrins iki 10 gigabitų pralaidumą ir 150 ms grietaveiką, per spaudos renginį sakė SES generalinis direktorius Steve Collar. Tai maždaug 10 kartų daugiau nei lyginant su Thales Alenia Space sukurtų pirmosios kartos O3b satų pralaidumu.
Kūrėjai Boeing ir savininkai SES S.A. iš Liuksemburgo bei Prancūzijos žada revoliuciją pasauliniame internete. Bendrovė SES (Centre National d’Etudes Spatiales) jau turi 55 satus geostacionariose (36 000 km, GEO) ir 20 satų vidutinėse orbitose apie Žemę (~8000 km, MEO). Paslaugos teikiamos dešimčiai telekomų, penkioms kruizų linijoms, Filipinams, Malaizijai bei Indonezijai. Bendrovės SES apyvarta ~ 1,7 mlrd €, joje dirba 2 tūkst darbuotojų.