RLV – technologijų demonstartorius yra daugkartinė raketa ir erdvėlaivis, kurią Indijos Kosmoso organizacija ISRO ketina išmėginti 2022 metų pavasarį.
Daugkartinė raketa – technologijų demonstratorius (Reusable launch vehicle – technology demonstrator – RLV-TD) yra technologiškai sudėtingiausias ISRO projektas, skirtas daugkartinės raketos kūrimui. RLV-TD yra panašus į erdvėlaivį orlaivį kartu su raketa. Galbūt transporto priemonė taps pirmuoju Indijos daugkartinio naudojimo dviejų pakopų raketa. RLV-TD sudarytas iš korpuso, aerodinamino gaubto, dvigubų delta sparnų ir vertikalių uodegų bei jų aktyviais valdymo paviršiais Elevon ir Rudder. Šis erdvėlaivis patikrins greičius iki 5 Machų. Specialių lydinių, kompozitinių ir izoliacinių medžiagų pasirinkimas RLV-TD ir jo dalių kūrimui bei gamybai yra labai sudėtingas procesas.
Technologijų demonstratoriaus tikslai yra keli. Tai viršgarsinių aero ir termodinaminių sparno charakteristikų patikrinimas bei integruotas skrydžio valdymas. Tai autonominių navigacijos, orientavimo bei valdymo schemų įvertinimas. Tai ir šiluminės apsaugos sistemos įvertinimas.
2016 gegužės 23 14 mln USD vertės erdvėlaivis buvo paleistas iš Indijos Šarikota kosmodromo. Pakilęs į 70 km aukštį, 6.5 m ilgio erdvėlaivis, nuo starto vietos nulėkęs ~ 500 km sėkmingai nusileido Indijos vandenyne. Autonominė navigacija, kontrolė bei valdymas, šiluminė izoliacija ir nusileidimo valdymo sistemos patikrintos.
Indija ketina išbandyti mažą nepilotuojamą erdvėlaivį, paleisdama jį iš 5 km aukščio. ISRO siekia 80 % sumažinti naudingojo krovinio pristatymo į žemą Žemės orbitą kainą nuo 20 000 USD/kg iki 4 000 USD/kg. Tikslas yra labai ambicingas.