Roscosmos konkuruos su Starlink ?

Roscosmos 4442369236

Roscosmos spalio 23 dieną iš Vostočnij kosmodromo paleido pirmąjį interneto satą Skif-D. Jį ir dar penkis Гонец-М satus iššlėkdino raketa Sojuz-2.1b su greitintuvu Fregat.

Roscosmos 2022-10-22_23-07-43 B

Satų iškėlimo iš Vostočnyj kosmodromo akimirka

Demonstracinis satas Skif-D yra didelės spartos interneto prieigos technologijos, orbitos stabilumo bei įrenginio apsaugos nuo radiacijos demonstratorius. Tai pirmasis projekto Сфера įrenginys, kurio masė 160 kg, galia 250 W, o planuojama gyvavimo trukmė orbitoje – 3 metai. Satas Skif-D orbituos 8070 km aukštyje bei leis aprėpti šiaurines Rusijos platumas, garantuojant nedidelį signalo vėlavimą arba ping. Ketinama išbandyti palydovinio interneto veikimą atokiuose Rusijos regionuose.

Roscosmos Skif satas

Skif satas orbituos trejus metus

Rusijos federalinis projektas Сфера bus sudarytas iš penkių palydovinio ryšio spiečių „Yamal“, „Express-RV“, „Express“, „Skif“ bei „Marathon“ ir penkių nuotolinio Žemės stebėjimo spiečių „Berkut-X“, „Berkut-O“, „Berkut-VD“, „Berkut-S“ bei „Smotr“. Iki 2030 metų ketinama iškelti 630 projekto satų, o pirmaisiai 2022-2024 metais projektui ketinama paskirti ~ 50 mlrd RUB, apie 82 mln €.

Sfera anonsas

2018 metais Sfera buvo pristatyta: „Mes turime savo programą… „Sfera”, kuri apima daugiau nei 600 palydovų paleidimą per ateinančius kelerius metus, kurie užsiims padėties nustatymu, Žemės zondavimu ir ryšiais. Tai bus visiškas proveržis. Tai dar viena sritis, kurioje galime padaryti proveržį, nes ryšio kokybė bus tokia, kuri iš tikrųjų gali pakeisti kabelinį ryšį, o pagal kokybę ir visos teritorijos aprėptį nebus blogesnė, bet turėtų būti pigesnis ir prieinamesnis. Visa tai gali sukelti absoliučią revoliuciją ryšių srityje”.

Interneto satų Skif spiečių sudarys 12 įrenginių, kurie, optimistai, ketina konkuruoti su Starlink spiečiaus teikiamomis paslaugomis, ryšio greitaveika, aprėptimi ir kaina.

astronautika.lt pastaba: Starlink spiečių sudaro per 2000 satų, orbituojančių apie 550 km virš Žemės. 2022 spalio pabaigoje interneto paslauga jau teikiama daugiau nei 50 valstybių, paslauga pasiekiama arba greitai bus pasiekiama judančiuose automobiliuose, laivuose ir lėktuvuose bei mobiliuosiuose telefonuose. Panašų projektą vysto ir Oneweb kompanija, kuri po Rusijos pradėto karo Ukrainoje, satų iškėlimą patikėjo Indijos kosmoso agentūrai ISRO.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *