Shenzhou-18 – Tiangong įgulos pamaina

Tiangong Shenzhou-18 startas

Shenzhou-18 – Tiangong įgulos pamaina į stotį atlėkė balandžio25 dieną.
shenzhou-18 Tiangong Kinijos kosminė stotis

Kinija kviečia prisijungti pasaulio valstybes tyrimams orbitinėje stotyje

shenzhou-18 Tiangong Shenzhou-18 crew

Paskutinės Kinijos kosminės misijos ekipažas (iš kairės į dešinę): Li Guangsu, Ye Guangfu ir Li Cong. CMSA nuotrauka

Ekipažas

Shenzhou-18, Kinijos 1,5 tonų masės erdvėlaiviu nauja 3 taikunautų pamaina per 7 val balandžio 25-ją pasiekė kinų kosminę stotį Tiangong, kuriai vadovauja Tan ChunBo. Pamainos įgulai vadovauja Ye Guangfu (g 1982), jau buvojęs kosmose 2021-22 metais; Li Guansu (g 1987) ir Li Cong (g 1989, tarti Li Cun) – kosmoso naujokai. Li Cong ir Li Guangsu priklauso trečiajai Kinijos taikunautų komandai, o „Shenzhou-18“ misija yra pirmoji jų skrydžio misija. Astronautai Ye Guangfu, Li Cong ir Li Guangsu yra „Shenzhou-18“ įgulos nariai. Ye taip pat buvo Kinijos misijos „Shenzhou-13“ įgulos narys. Visi trys jie gimė devintajame dešimtmetyje.

Jie vykdys bent 90 eksperimentų, ypač biologinių ir medicininių. Šiemet pagrindinis modulis Tianhe (21 t 16,6 m) nukentėjo nuo kosminių šiukšlių, tad taikunautams teko 2 kartus kosmintis, taisant ir valant Saulės skydus. Viešnagės orbitoje metu „Shenzhou-18“ įgula priims krovininį laivą „Tianzhou-8“ ir erdvėlaivį su įgula „Shenzhou-19“. Priminsime, Kinijos kosminė stotis Tiangong orbituoja apie Žemę 369.5-393.1 km aukštyje , yra 77 tonų masės ir 55 m ilgumo.

Shenzhou-18 crew before start

 Jiuquan satų paleidimo centre, naujas Kinijos kosminės stoties ekipažas kelios minutės iki lėkio link Kinijos kosminės stoties. CFP nuotrauka

Kinijos kvieimas

Prieš paleidimą, Kinijos žmonių skrydžių į kosmosą agentūros pareigūnas pakartojo, kad šalis nori priimti astronautus iš kitų šalių Kinijos kosminėje stotyje „Tiangong“. Kinija taip pat svarsto turistų vizitų galimybę. „Paspartinsime astronautų ir turistų pakvietimo į kosminę stotį galimybių tyrimą“, – balandžio 24 d. prieš paleidimą surengtoje spaudos konferencijoje Jiuguan satų paleidimo centre žiniasklaidai sakė Kinijos pilotuojamos kosminės inžinerijos biuro (CMSEO) direktoriaus pavaduotojas Lin Xiqiang. Panašių pareiškimų CMSEO pareigūnai yra darę ir anksčiau, tačiau ir šį kartą nepateikė nei detalių, nei tokios veiklos terminų.

Analogiškai ir TKS kosmonautai O.Kononenko ir N.Čub balandžio 15-ją tvarkė modulio Nauka prakiurusį radiatorių.

Kinai planuoja siųsti taikonautus su robotechnika Mėnulio misijoms Čanje-7, -8 bei -9 su 140 kg Yutu; naujovišką mėnulietį Lanyue net su 200 kg važiuokliu taikunautams.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *