Space in Africa biudžetas

Space A

2024 birželio 3 Space in Africa paskelbe ataskaitą apie Afrikos šalių kosmoso biudžetus.

Space in Africa

Šaltinis Space in Africa

Ataskaitoje nagrinėjamas 15 atskirų Afrikos šalių ir Afrikos kosmoso agentūros kosmoso biudžetas. Atskirai apskaičiuojamas bendras likusios žemyno dalies kosmoso biudžetas. Tarp šalių, kurių biudžetai pateikti atskirai, yra Alžyras, Angola, Botsvana, Egiptas, Etiopija, Gabonas, Gana, Kenija, Marokas, Namibija, Nigerija, Ruanda, Pietų Afrika, Uganda ir Zimbabvė. Ataskaitoje analizajamas Afrikos Sąjungos komisijos biudžetas, skirtas Afrikos kosmoso agentūros veiklai vykdyti.

Organizacija „Space in Africa“ paskelbė 2024 m. Afrikos kosmoso biudžeto analizės ataskaitą, kurioje apibendrinti Afrikos vyriausybių metiniai biudžetai kosmoso programoms. Ataskaitoje taip pat nagrinėjami veiksniai, darantys įtaką biudžeto sprendimams, įskaitant technologinius prioritetus ir nacionalinius strateginius tikslus.

Organizacijos „Space in Africa“ atlikta analizė parodė, kad 2024 m. Afrikos valstybės savo kosmoso programoms numatė 465,34 mln. USD, t. y. 27,86 % mažiau, palyginti su 2023 m. patikslintu 643,13 mln. USD biudžetu. Šią sumą sudaro įstatymais numatyti asignavimai atskiroms nacionalinėms kosmoso programoms ir pirmą kartą Afrikos Sąjungos įnašai, skirti Afrikos kosmoso agentūros (AfSA) veiklai vykdyti.

Biudžetų svyravimai

Prie kosmoso biudžeto bendros sumos sumažėjimo prisidėjo keli veiksniai. Pagrindinė priežastis yra silpnos vietinės valiutos. Įvairių Afrikos šalių biudžeto asignavimai vietos valiuta išliko arba padidėjo, tačiau Kenijos, Zimbabvės ir Nigerijos kosmoso biudžetai, perskaičiavus USD, per metus sumažėjo dėl didelių vietinių valiutų devalvacijos.

Afrikos šalių vyriausybės 2018-2024 m. kosmoso programoms, įskaitant vyriausybinių kosmoso institucijų administravimą ir išlaidas projektams, numatė daugiau kaip 3,1 mlrd. USD. Į biudžeto suvestinę neįtraukti kiti projektai, pavyzdžiui, didelių ryšių satų įsigijimas, o taip pat neįtrauktos vietinės ir tarptautinės dotacijos kosmoso veiklai ir privataus sektoriaus finansavimui. Iš tikro, Afrikos investicijos į kosmosą per paskurinius septynerius metus gerokai viršija 3,1 mlrd. USD.

Kalbėdamas apie ataskaitą, „Space in Africa“ vyresnysis analitikas ir pagrindinis ataskaitos autorius Wale Adelanwa sakė: „2024 m. Afrikos kosmoso biudžeto analizės ataskaitoje pateikiami ne tik duomenys. Taip siekiama pabrėžti kosmoso pramonės vaidmens įtaką Afrikos kelyje į tvarų vystymąsi. Joje pateikiamos įgyvendinamos įžvalgos ir strateginės rekomendacijos, kurios turi atgarsį tarp viešojo ir privačiojo sektorių suinteresuotųjų subjektų.“

astronautika.lt komentaras: apie Afrikos kosmoso projektus esame rašę tekstuose „Kosmosas ir Afrika” ir „Angola veržiasi į kosmosą„.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *