Tianhe startuos šiemet

Tianhe core-module

2021 pirmajame pusmetyje Kinija ruošiasi paleisti modulinės kosminės orbitinės stoties Tianhe pirmąją dalį – pagrindinį modulį.

China module space station

Kinijos orbitinės kosminės stoties Tianhe vizualizacija

Tianhe central core final design

Tianhe pagrindinio modulio sandara

Kinija užbaiginėja paskutinius modulinės stoties Tianhe pagrindinio modulio ir raketos Long March 5B bandymus. Po stoties pagrindinio modulio paleidimo, 2022 Kinija ketina paleisti krovininį erdvėlaivį Tianzhou-2. Dar vėliau ir pilotuojamą erdvėlaivį Shenzhou-12 su taikonautais (taip Kinijoje vadinami astronautai), kurie orbitinėje kosminėje stotyje Tianhe dirbs kelis mėnesius.

Shenzhou-5

Erdvėlaivio Shenzhou-5 nusileidimo modulis. Pats erdvėlaivis yra Sovietų Sąjungos (Rusijos) pilotuojamo erdvėlaivio kopija

Paskutinė pilotuojamo erdvėlaivio (Shenzhou-11) misija vyko 2016 metais į kosminę stotį Tiangong-2.

Shenzhou

Naujos kartos daugkartinis erdvėlaivis Shenzhou bus naudojamas taikonautų lėkdinimui į kosminę stotį Tianhe

Tianzhou-1

Išbandomas krovininis erdvėlaivis Tianzhou

Jau yra sukonstruotas ir išbandomas naujos kartos Kinijos erdvėlaivis Shenzhou, skirtas skrydžiams į antros kartos orbitinę kosminę stotį. Jį ketinama naudoti skrydžiams ir link Mėnulio. Pasak vyriausiojo erdvėlaivio konstruktoriaus Qi Fareno, naujos kartos erdvėlaivio Shenzhou sukūrimas vėluoja. Daugkartinio erdvėlaivio Shenzhou ilgis ~ 8.8 m, masė ~ 21.6 tonų. Jo paskirtis – lėkdinti į Kinijos Kosminę Stotį (Tianhe ir eksperimentinis moduliai) 6 taikonautus arba 3 taikonautus ir 500 kg krovinių. Beje, Shenzhou turi stebėtinų panašumų į Boeing Starliner ir SpaceX Crew Dragon erdvėlaivius.

Kinijos modulinė orbitinė stotis Tianhe bus antros kartos stotis. Ketinama ją surinkti per dvejus metus, tam suplanuotos 11 pilotuojamų misijų. Vėliau prie orbitinės stoties bus prijungti eksperimentiniai moduliai Wentian ir Mengtian. TKS pradėta rinkti 1998 lapkričio 20 į orbitą iškėlus modulį Zaria ir yra nuolat gyvenama nuo 200 lapkričio2 dienos.

Primename: apie Žemę orbituoja nuo 2000 nuolat apgyvendinta Tarptautinė Kosminė Stotis. Iki jos apie Žemę orbitavo Sovietų Sąjungos stotys Saliut (6 stotys), Mir (Sovietų Sąjunga/Rusija), JAV orbitinė stotis Skylab bei Kinijos orbitinės stotys Tiangong-1 ir Tiangong-2.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *