Virgin Orbit misijos tyrimas

Virgin Orbit 87 cosmic girl

Virgin Orbit pateikia misijos „Start Me Up“ anomalijos tyrimo atnaujinimą.

Virgin Orbit

Bendrovės Virgin Orbit lėktuvas Cosmic Girl ruošiamas misijai. Virgin Galactic nuotrauka

2023 metų sausio 13 dieną bendrovė Virgin Orbit pateikė atnaujintą informaciją apie sausio 9 nepavykusi pirmąjį horizontalų paleidimą iš Jungtinės Karalystės. Bendrovės teigimu, po preliminarios duomenų analizės aiškėja anomalijos priežastys. „Start Me Up“ misiją vykdė „Virgin Orbit“ sistema arba raketa „LauncherOne“ iš modifikuoto „Boeing” lėktuvo, pavadinto „Cosmic girl“ vardu. Paleidimas vyko iš Kornvalio aerouosto. Operacijos prieš paleidimą ir pakilimas vyko kaip planuota, o „Cosmic Girl“ sėkmingai paleido raketą, kuri į 550 km Saulės sinhroninę orbitą turėjo iškelti satus.

Cosmic girl inside, pilot

Mathew „Stanny” Stannard (kairėje), vienas iš misijos „Start Me Up” pilotų prieš skrydį

Pirmosios pakopos raketos varytuvas sėkmingai užbaigė etapą ir atsiskyrė, tai įvyko pagal suplanuotą misijos laiką. Kitame misijos etape, maždaug 180 km aukštyje, įvyko anomalija, dėl kurios misija buvo nutraukta. Antroji pakopa ir naudingas krovinys nukrito į Žemę. „Virgin Orbit“ lėktuvas ir jo įgula saugiai grįžo į Kornvalio aerouostą.

Virgin Orbit inžinieriai ir peržiūros taryba misijos metu surinko didžiulį duomenų kiekį. Analizė buvo pradėta iškart po anomalijos aptikimo. Bendrovė inicijavo oficialų tyrimą, kuriam vadovavo aviacijos ir kosmoso veteranas Jim Sponnick bei Virgin Orbit vyriausiasis inžinierius bei technologijų plėtros viceprezidentas Chad Foerster. Gedimų analizę, tyrimą ir būsimų misijos pakeitimus ketinama atlikti iki kito skrydžio.

LauncherOne sekmės

Nuo įkūrimo pradžios 2017 metais, bendrovė Virgin Orbit atliko penkis raketos LauncherOne paleidimus. Pirmasis paleidimas 2020 metų gegužės 25 dieną nepavyko. 2021 sausio 17 misija „Launch demo” pavykoo ir raketa LauncherOne į žemą orbitą apie Žemę (LEO) iškėlė 10 mažųjų satų, kurie buvo parengti NASA. 2021 m. birželio 30 d. „Tubular Bell: part one“ sėkmingai nulėkdino į LEO 7 satus, tai buvo pirmasis komercinis krovinys. 2022 m. sausio 13 d. „Above the clouds” misijoje į orbitą sėkmingai išlėkdino JAV Gynybos departamento, Lenkijos bendrovės SatRevolution ir bendrovės Spire Global septynis kubsatus. 2022 m. liepos 1 d. „Straight up“ misija, kuomet buvo iškelti 7 JAV Kosminių pajėgų satai, buvo sėkminga.

2023 m. sausio 9 dienos LauncherOne misija buo pirmoji už JAV ribų, pirmasis „Virgin Orbit“ paleidimas iš JK ir pirmasis startas iš kitos vietos nei Mojave aerouosto.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *