Pingvinai ir internetas

pingvinai Antarctica

Pingvinai jau turi interneto prieigą. Apie interneto paslaugos teikimą Antarktidoje pranešė E.Musk rugsėjo 15 dieną. Tai linksmaja forma, o pingvinai ir kiti gyvūnai Antarktidoje gyvens ir toliau be interneto…

Pingvinai McMerdo

Stotyje kartais dirba ~ 300 žmonių. Nuotrauka iš Anterctic Photo Library

1959 metais įkurta McMurdo tyrimų stotis Antarktidoje, 77°51’S, 166°40’E, veikia pagal JAV programą USAP (United States Antarctic Program). Nuo pietų poliaus nutolusioje per 1360 km stotyje vykdomos įvairios Nacionalinio Mokslo Fondo (National Science Foundation – NSF) programos. Sąlygos atšiaurios: temperatūra rugsėjo 22 dieną buvo -250 C, o žmogaus jaučiama temperatūra -390 C.

Pingvinai

 

JAV NSF paskelbė apie neseniai stotyje įrengto Starlink terminalo testavimą – tai suteiks mokslininkams didesnes bendravimo galimybes su kolegomis iš užsienio. Starlink satų spiečiaus teikiamo interneto naudojimas Antarktidoje buvo svarbus bendrovės SpaceX etapas. Interneto paslauga jau prieinama visuose šešiuose žemynuose. Atokiuose regionuose jį užtikrina operatoriaus lazerinis ryšio tinklas. 2022 rugsėjo 19 SpaceX į orbitą buvo paleidusi 3347 Starlink satus, sugedo arba sudegė atmosferoje 314, veikiančių yra 3033.

Greitai ir laukiantys

pingvinai 20220922

Kai kurios šalys neįtrauktos į „greitai” ar „laukiančios”. Nepavaizduota Antarktida ir pingvinai su Starlink internetu

Pagal Starlink tinklo aprėpties žemėlapį, palydovinis internetas nepasiekiamas Rusijoje, Baltarusijoje, Afganistane, Venesueloje, Irane, Kuboje, Kinijoje, Šiaurės Korėjoje ir Sirijoje. Rusija nėra įtraukta į „laukiančiųjų sąrašą“ ir „greitai“ kategoriją šalių. Tuo pačiu į „laukiančiųjų sąrašą“ įtrauktos kelios Amerikos valstijos ir Ukraina, o kategorijoje „greitai“ – Indija, Kazachstanas, Turkija ir kitos šalys.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *