Brane Craft projektas

Brane Craft, NASA, Siegfried Janson, kosminės šiukšlės

Brane Craft, NASA, Siegfried Janson, kosminės šiukšlės – kuo susidomėjo NASA ?

Brane Craft idėja

JAV firma Aerospace Corporation pateikė inovatyvų sprendimą, pavadintą Brane Craft, kosminių šiukšlių surinkimui. Siegfried Janson, Brane Craft idėjos autorius, pasakoja: į orbitą iškeliamas 1 m2, membraninės struktūros plonesnės nei žmogaus plaukas medžiagos, palydovas. Medžiaga arba palydovas orbitoje surinks kosmines šiukšles kaip tinklas, po to žemės ir sudegs atmosferoje. Siegfried Janson už šią idėją gavo 500 tūkst. USD NASA grantą, 2017 metais ideja iš NASA gavo pirmąjį 100 tūkst USD grantą. Brane Craft, NASA, Siegfried Janson, kosminės šiukšlės

Brane Craft idėjos autorius Siegfried Jansen

Brane Craft tai nedidelė – 0.9 x 0.9 m ir 85 gramų – membrana, plonesnė už žmogaus plauką, tačiau tai pilnas palydovas su ryšio, valdymo bei kontrolės įranga ir Saulės baterija. Paskirtis – aptikti kosmines šiukšles, jas sugauti ir transportuoti į tankesnius atmosferos sluoksnius, o ten kosminės šiukšlės sudegs. Tarp dviejų 15-20 mikronų storio plastiko lapų bus skystas kuras, o plastiko lapų išorė bus Saulės baterijos bei elektronika. Saulės energija leis veikti eksperimentiniam joniniam varikliui. Visas palydovas bus lankstus dėl plastiko lapuose esančių, elektra valdomų, polimerinių gijų ir galės susispausti ar susisukti. Palydovas priartės prie kosminės šiukšlės, sinchronizuos orbitą su ja, ir apgaubs kosminę šiukšlę. Tuomet įjungiamas variklis ir Brane Craft su kosmine šiukšle juda kita orbita, nei skriejo kosminė šiukšlė. Tokiu būdu Brane Craft kartu su kosmine šiukšle lėks link atmosferos, kurioje sudegs. 5 paros bus skiriamos manevrams ir kosminės šiukšlės sugavimui orbitoje, 10 parų – žemėjimas ir sudegimas atmosferoje. Pradiniame projekto etape norima gaudyti 5 – 10 cm nedideles kosmines šiukšles. Kaip toks palydovas veiktų ? Vaizdo įrašas.

Siegfried Janson keliama sena ideja

Brane Craft idėja nėra nauja, tačiau eksperimentinis joninis variklis (tokį NASA jau turi) įgalins Brane Craft keliauti tolimon kelionėn, tarkime rinkti šiukšles geostacionarinėse orbitose.
Antrasis NASA grantas skirtas 2 metams, kurių pabaigoje turės būti pademonstruotas plonaplevinės Brane Craft elektronikos galutinis dizainas. Tai NASA projekto Innovative Advanced Concepts grantas. Siegfried Janson tikisi sumažinti palydovo masę bei kainą ir sukurti pigiausią pilnai veikiantį palydovą. Pigiausias CubeSat kainuoja apie 250 tūkst USD, o Siegfried Janson ketina palydovą sukurti už 5 tūkst USD.

Brane Craft gali būti sukurtas po 10 metų. Pati didžiausia problema, pasak Siegfried Janson, yra elektronikos apsauga nuo Saulės radiacijos. Ultralengvas palydovas neturės įprastinių apsaugų, reikalingų jautriai elektronikai uždengti. Aerospace Corporation komanda, vadovaujama Siegfried Janson, kuria anglies nanovamzdelius, galinčius 30 parų veikti žemoje orbitoje apie Žemę.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *