Estija ir Mėnulio važiuoklis

Estija KuupKulgur

Estija ėmėsi Mėnulio važiuoklio studijų projekto.

KuupKulgur traveling-in-the-space-mission-simulation-center-of-Tartu-Observatory-of-the-University-of-Tartu

KuupKulgur prototipas. Tartu observatorijos nuotrauka

Tartu observatorijos tyrėjai ir studentai pradėjo Estijos pirmojo Mėnulio važiuoklio tyrimų studiją. Tikėtina, Estijos technologijų sukurtas įrenginys Mėnulio paviršių pasieks šito dešimtmečio pabaigoje ar kito pradžioje. Pirmasis projekto žingsnis bus galimybių studija, siekiant nustatyti, koks Mėnulio važiuoklis gali būti sukurtas Estijoje ir pristatytas į Mėnulio paviršių. Kartu galimybių studija įvertins Estijos pramonės ir mokslininkų interesus išbandyti savo technologijas Mėnulyje.

Estija KuupKulgur

KuupKulgur (Cube važiuoklis) vardą gavęs Mėnulio važiuoklis, įkvėptas kubsatų, šiuo metu kuriamas kaip studentų projektas. Pirmasis prototipas jau yra užbaigtas. Galimybių studijoje dalyvauja Estijos bendrovės „Crystalspace“ ir „LightCode Photonics“, dar su keliomis įmonėmis deramasi. Crystalspace kuria kameras, o LightCode Photonics – šviesos šaltinius bei gylio kamerą. Šie prietaisai galėtų tapti KuupKulgur navigaciniais instrumentais Mėnulyje.

„Netolimoje ateityje daug Mėnulio važiuoklių atliks mokslinius tyrimus paviršiuje, o NASA Artemis programa paskatins privačias bendroves ir viešąjį sektorių vystyti kosminės technologijas”, – teigia daktaras Mihkel Pajusalu, kosmoso technologijų docentas ir Tartu observatorijos Kosmoso technologijų skyriaus vadovas. „Ilgainiui Mėnulis yra geras tarpinis žingsnis ruošiantis kosminėms misijoms į Marsą”.

Projekto komandą sudaro Tartu universiteto Tartu observatorijos fizikos studentai Hans Teras ir Quazi Saimoon Islam, turintys ilgametę kosminių misijų kūrimo patirtį. Jie dirbs kartu su Tartu universiteto gamtos mokslų bei inžinerijos studentais Silvar Muru, Karin Kruuse, Mathiasu Plansu, Laur Edvard Lindmaa, Aditya Savio Paulu. Keletas Estijos kosmoso mokslininkų, tokių kaip Mihkel Pajusalu, Viljo Allik, Aire Olesk ir Ayush Jain, yra projekto ekspertai.
.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *