Virgin Orbit bankrotas

Virgin Orbit Launcher One nasdaq-spire

Virgin Orbit Holdings Inc, bendrovė iš JAV, balandžio 5 paskelbė apie pradėtas bankroto procedūras.

Virgin Orbit 87-scaled

Virgin Orbit ketino užimti vietą mažų satų iškėlimo rinkoje

Iki tol kompanija ieškojo privačių investuotojų pagalbos ar pirkėjo. Kuomet ji negalėjo užsitikrinti finansavimo, reikalingo veiklai tęsti, buvo pranešta apie 85 % darbuotojų atleidimus. „Virgin Investments Ltd“ įsipareigojo pasiūlyti papildomus 31,6 mln. USD, kad įmonės veikla tęstųsi, kol ji ieško pirkėjo. JAV bendrovė turi 243 mln. USD turto ir 153,5 mln. USD skolų.

Virgin Orbit bendrovės atstovas spaudai pareiškė, kad startūnų įmonė pradėjo visos įmonės veiklos pertrauką. Galimas susitarimas dėl 200 mln. USD su rizikos kapitalo įmone „Matthew Brown Companies“, šiek tiek buvo atgaivinęs bendrovės viltis tęsti veiklą.

Virgin Orbit above-the-clouds-2

2023 sausio 9 bendrovė patyrė nesėkmę, kai pirmoji „LauncherOne“ misija iš Jungtinės Karalystės nepasiekė orbitos. Apie tai esame rašę tekste „Virgin Orbit misijos tyrimas„. Atliktas tyrimas surado startūno antros pakopos menką kuro tiekimo filtro gedimą. Maždaug 180 km aukštyje, įvyko anomalija, varytuvas sugedo, o misija buvo nutraukta. Antroji pakopa ir naudingas krovinys nukrito į Žemę. „Start Me Up“ misijos tikslas bubo į 550 km Saulės sinhroninę orbitą iškelti satus. Ši avarija buvo po keturių iš eilės sėkmingų paleidimų iš JAV teritorijos.

2022 metais bendrovė ir Lenkijos kosmoso agentūra POLSA pasirašė susitarimą apie galimus Virgin Orbit startus iš Lenkijos teritorijos. Buvo tikėtasi, jog iki 500 kg sato iškėlimas į žemą orbitą apie Žemę (LEO) su Virgin One dvipakope raketa Launcher One gali kainuoti ~ 10 – 12 mln USD.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *