Karjera ir rezervas

karjera ESA B

Karjera ir rezervas – lapkričio 23 dieną ESA paskelbė 17 būsimų astronautų sąrašą. Pirmą kartą tai 5 būsimi arba karjeros bei 11 rezervinių astronautų ir vieno paraastronauto sąrašas. Būsimi astronautai netrukus pradės mokymus Europos astronautų centre Kelne, Vokietijoje, Mokymai vyks pagal aukščiausio lygio standartus, pateikiamus TKS partnerių. Rezerviniai būsimieji astronautai – tai astronautai kandidatai, kurie sėkmingai praėjo visus atrankos etapus. Vėliau, planuojant būsimas misijas, jie bus pakviesti į pagrindinius mokymus. Rezerviniai astronautai gaus konsultavimo sutartį bei pagrindinę paramą.

ESA taip pat atrinko vieną kandidatą su fizine negalia. Tai John McFall iš Jungtinės karalystės. Jis dalyvaus Paraastronautų galimybių projekte, siekiant sukurti fizinę negalią turinčių žmonių įtraukimą į pilotuojamus skrydžius kosmosan bei galimas ateities misijas.

Pristatome karjeros astronautus

Karjera ESA

Būsimieji karjeros astronautai (iš kairės į dešinę): Sophie Adenot, Pablo Álvarez Fernández, Rosemary Coogan, Raphaël Liégeois, Marco Alain Sieber

Sophie Adenot

Sophie gimė 1982 m. Prancūzijoje, 2001–2003 m. studijavo inžineriją ir baigė ISAE-SUPAERO Tulūzoje, Prancūzijoje, kur specializavosi erdvėlaivių ir orlaivių skrydžių dinamikoje. 2004 m. baigė žmogiškųjų veiksnių inžinerijos magistro studijas Masačusetso technologijos institute (MIT) Bostone, JAV, o jos magistro darbas buvo ištirti, kaip vestibuliarinė sistema prisitaiko prie dirbtinės gravitacijos bei sukurti centrifugas astronautų mokymams. 2005 m. Sophie prisijungė prie Prancūzijos oro pajėgų bazinių karinių mokymų sraigtasparnio pilotės licenzijos gavimui. 2018 m. ji su pagyrimu baigė sraigtasparnio piloto bandytojo studijas „Empire Test Pilots’ School“ Boscombe Daune, JK. Sophie laisvai kalba prancūziškai bei angliškai, o taip pat kalba vokiškai, ispaniškai ir rusiškai.

2004 m. baigusi magistro studijas, Sophie vienerius metus dirbo sraigtasparnių kabinų projektavimo inžinieriumi Airbus Helicopter Marignane mieste, Prancūzijoje. 2008–2012 m. ji buvo paieškos ir gelbėjimo pilotė Cazaux oro bazėje ir dalyvavo keliuose gelbėjimo skrydžiuose. Villacoublay mieste 2012–2017 m. dirbo transporto eskadrilės skrydžio vadove ir misijos kapitone. 2019–2022 m. Sophie dirbo eksperimentine sraigtasparnio bandytoja Cazaux skrydžių bandymų centre su DGA (Direction Générale de l’Armement – ​​Prancūzijos gynybos pirkimų agentūra). Turi 3000 skraidymo valandų bei skraido 22 skirtingų tipų sraigtasparniais, o taip pat pat turi karinio parašiuto, lengvojo lėktuvo bei sklandytuvo pilotų licenzijas.
2022 m. Sophie buvo apdovanota Prancūzijos nacionaliniu ordinu už nuopelnus, o 2021 m. – Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos medaliu, pagerbiančiu jos, kaip įkvepiančios lyčių lygybės ambasadorės moksluose, veiksmus. Prancūzų Amerikos fondas ją įvertino kaip jaunąją lyderę 2020 m.
Ji aktyviai užsiima keliomis nuotykių sporto šakomis lauke bei slidinėjimu ir važinėjimu kalnų dviračiais. Sophie yra sertifikuota jogos mokytoja, turi nardymo su akvalangu licenciją. Kiti jos pomėgiai yra skaitymas, kelionės ir klasikinė muzika.

Pablo Álvarez Fernández

Pablo gimė Ispanijoje 1988 metais ir yra yra įgijęs aeronautikos inžinerijos bakalauro laipsnį Leono universitete, Ispanijoje, 2011 m. Varšuvos technologijos universitete gavo aeronautikos inžinerijos magistro laipsnį. Pablo laisvai kalba ispaniškai, angliškai, lenkiškai ir prancūziškai.

2011–2017 m. Pablo dirbo konstrukcijų inžinieriumi keliose orlaivių programose. 2017–2020 metais dirbo prie marsaeigioExoMars“ projekto. Iki patekimo į būsimų ESA astronautų būrį, Pablo dirbo „Airbus“ operacijų Ispanijoje projektų vadovu. Eidamas šias pareigas, jis rėmė įvairius pramonės projektus keliose „Airbus“ gamyklose.

Rosemary Coogan

Rosemary gimė 1991 metais Šiaurės Airijoje, turi du magistro laipsnius Durhamo universitete, Jungtinėje Karalystėje. 2013 m. ji baigė fizikos magistro studijas, 2015 m. atlikdama juodųjų skylių gama spinduliuotės tyrimus, įgijo astronomijos magistro laipsnį. 2019 m. Sasekso universitete, JK, įgijo astronomijos daktaro laipsnį. Ji kalba anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis.

Nuo 2002 m. iki 2009 m. Rosemary keletą savaičių per metus praleisdavo namų kariniuose mokomuosiuose laivuose ir sausumos bazėse. 2009 m. Rosemary prisijungė prie karinio jūrų laivyno rezervo bazės. 2013–2018 m. daugiau nei vienerius metus dirbo modeliavimo palaikymo inžinieriumi ir tyrimų duomenų mokslininke JK. 2019 m. pradėjo astrofizikos mokslinius tyrimus Makso Plancko nežemiškos fizikos institute Miunchene, siekdama ištirti galaktikų evoliuciją. Po tyrimų užbaigimo 2022 metais, prisijungė prie Prancūzijos kosmoso agentūros CNES Paryžiuje. Rosemary turi apdovanojimus už stebėjimo teleskopu laiką tarptautinėse observatorijose ALMA ir NOEMA bei Sasekso universiteto astronomijos centro daktaro disertaciją.
Laisvalaikiu Rosemary mėgsta irkluoti, nardyti, leistis į žygius pėsčiomis, važinėtis dviračiais, plaukioti baidarėmis ir joga. Kiti jos pomėgiai – groti pianinu, gaminti maistą, leisti laiką su šeima ir draugais.

Raphaël Liégeois

R. Liégeois gimė Belgijoje 1988 m, 2005–2011 m. studijavo biomedicinos inžineriją Lježo universitete, Belgijoje. 2009 m. jis taip pat tapo Ingénieur Centralien pagal dvigubo laipsnio mainų programą École Centrale Paris ir 2010 m. įgijo fundamentaliosios fizikos magistro laipsnį Paryžiaus-Sud Orsay universitete. Studijuodamas Paryžiuje dalyvavo parabolinio skrydžio kampanijoje su Prancūzijos kosmoso agentūra (CNES). 2011–2015 m. Lježo universitete įgijo neurologijos mokslų daktaro laipsnį bei sukūrė matematinius smegenų funkcijos modelius. Raphaël kalba prancūziškai, angliškai ir olandiškai.

Būdamas doktorantu, Raphaël dirbo įvairių kursų, įskaitant sistemų modeliavimą ir netiesines sistemas, dėstytoju Lježo universitete, Belgijoje. 2015–2017 m. jis baigė mokslinę studiją Singapūro nacionaliniame universitete. 2018–2021 m. Raphaël buvo vyresnysis doktorantūros mokslo darbuotojas École Polytechnique Fédérale de Lausanne, kur sukūrė dinaminius smegenų funkcijos modelius. Tuo metu Raphaël taip pat buvo kviestinis mokslinis bendradarbis Stanfordo universitete. Nuo 2021 m. Raphaël dirbo mokslininku bei dėstytoju Ženevos ir Luzanos universitetuose. Jo moksliniai tyrimai gavo kelis apdovanojimus. R. Liégeois buvo aktyvus daugelio tarptautinių kursų ir renginių organizatorius.
Raphaël yra aktyvus karšto oro bei dujų balionų ir sklandytuvo pilotas, turi nardymo ir buriavimo licencijas. 2017 m. Raphaël ir jo žmona baigė 4 mėnesių kelionę dviračiais iš Singapūro į Belgiją. Laisvalaikiu Raphaël mėgsta skaityti biografijas bei poeziją ir aktyviai užsiima bėgimu, plaukimu, važinėjimu dviračiu, nardymu ir buriavimu.

Marco Alain Sieber

Marco gimė 1989 m. Šveicarijoje, 2007 m. baigė Burgdorfo gimnaziją, 2009 m. prisijungė prie desantininkų mokymų Šveicarijos armijos specialiųjų pajėgų komandoje, kur įgijo seržanto laipsnį. 2015 m. Berno universitete įgijo medicinos daktaro laipsnį. Jo daktaro disertacija buvo apie robotų chirurgiją. 2021 m. įgijo ikiklinikinės skubios ir gelbėjimo medicinos (SGNOR) specialisto diplomą. Be gimtųjų vokiečių ir šveicarų vokiečių kalbų, Marco taip pat kalba angliškai ir prancūziškai.

2009–2015 m. Marco dirbo anatomijos bei fiziologijos kursų dėstytoju Berno universitete, o tuo pat buvo šuolių su parašiutu instruktorius ikikariniuose parašiutininkų kursuose. 2015–2017 m. jis dirbo bendrosios chirurgijos traumatologijos ir intensyviosios terapijos skyriuje Interlakene, Šveicarijoje. 2018 m. tapo vyriausiuoju medicinos pareigūnu Šveicarijos armijoje Kosove. Iki 2019 metų dirbo skubios medicinos rezidentu Berno universitetinėje ligoninėje. 2019–2021 m. jis buvo anesteziologijos rezidentas Interlakene, Šveicarijoje. Nuo 2020 m. Marco dirba greitosios medicinos pagalbos gydytoju sraigtasparniu, o po metų tapo Šveicarijos Bielio miesto ligoninės urologijos rezidentu. Marco turi privataus piloto licenciją, jam patinka šuoliai parašiutu, parasparniai, nardymas, slidinėjimas ir jėgos aitvarų sportas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *