Būsimi ESA astronautai

būsimi ESA

Būsimi ESA astronautai pristayti trečiadienį, lapkričio 23 d., Grand Palais Éphémère (GPE) Paryžiuje. Tai nauja 17 ESA astronautų klasė. 2021 metais ir pirmą kartą po 2008 m. ESA paskelbė kvietimą teikti paraiškas ir gavo daugiau nei 22 500 galiojančių paraiškų. Apie tai rašėme tekstuose „ESA astronautų atranka” ir „Europa veržiasi į kosmosą„.Iš Lietuvos į ESA astronautus kandidatavo 62 vyrai ir 18 moterų.

Lapkričio 26 pristatyti būsimi ESA astronautai, atskirai astronautų anonsai

„Šiandien sveikiname 17 naujosios ESA astronautų 2022 metų klasės narių. Ši klasė suteikia ambicijų, talentų ir įvairovės įvairiomis formomis bei skatina mūsų pastangas ir ateitį. „Nuolatinis tyrinėjimas žemoje Žemės orbitoje Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), vykstant į Mėnulį – ir toliau“, – sakė ESA generalinis direktorius Josef Aschbacher.

ESA žmonių ir robotų tyrinėjimų direktorius David Parker pridūrė: „Tai nepaprastas laikas žmonių skrydžiams į kosmosą ir Europai. Po sėkmingo „Artemis I“ su ESA erdvėlaiviu Orion paleidimo, esame kosmoso tyrinėjimų priešakyje. Džiaugiamės turėdami šią nepaprastai talentingų žmonių grupę, kuri tęsia Europos mokslą ir operacijas TKS ir už jos ribų.

Būsimieji ESA astronautai apmokymus pradės Europos astronautų centre Kelne, Vokietijoje, pagal aukščiausio lygio standartus, kuriuos nurodė TKS partneriai.

busimi ESA astronautai

ESA 2022 metų būsimų astronautų klasė

Frank De Winne, Europos astronautų centro vadovas ir ESA Tarptautinės kosminės stoties programos vadovas, sakė: „Džiaugiamės galėdami pasveikinti naująją 2022 m. ESA astronautų klasę ir nekantriai laukiu, kada šie ambicingi kandidatai prisijungs prie mūsų. Pirmieji mokymai ESA Europos astronautų centre prasidės 2023 m. pavasarį.

Astronautų mokymai

Baigę 12 mėnesių trukmės bazinius mokymus, naujieji astronautai bus pasirengę pereiti į kitą TKS mokymo etapą. Kuomet jie bus paskirti misijai, jų mokymas bus pritaikytas konkrečioms misijos užduotims. ESA pirmą kartą įsteigė rezervinį astronautų būrį. Tai astronautai kandidatai, kurie buvo sėkmingi per visą atrankos procesą, bet dar nėra paskirti konkrečioms misijoms. Rezerviniai astronautai gaus konsultavimo sutartį bei pagrindinę paramą. Atsiradus skrydžio galimybei, jie pradės pagrindinius mokymus.

ESA taip pat atrinko vieną kandidatą su fizine negalia. Jis dalyvaus Paraastronautų galimybių projekte, siekiant sukurti fizinę negalią turinčių žmonių įtraukimą į pilotuojamus skrydžius kosmosan bei galimas ateities misijas.

ESA astronautų klasėje 2022 yra penki karjeros astronautai, 11 rezervinių astronautų ir vienas astronautas su fizine negalia.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *