Artemis I manekenai

Manekenai Capmpos ir torsos Helga Zohar

Manekenai dalyvauja Artemis I misijoje link Mėnulio ir atgal į Žemę.

Artemis manikin

Artemis I misijos etapai

manekenai Arturo Campos

Apollo programos NASA inžinierius Arturo Campos ir kapitonas Moonikin Campos

Erdvėlaivis Orion link Mėnulio lekia su trimis, į astronautus panašiais, manekenais. Jie turi jutiklius, teikiančius duomenis apie tai, ką įgulos nariai gali patirti kelionės į Mėnulį metu. Pirmasis manekenas, „kapitonas Moonikin Campos“ sėdi vado kedėje. Manekenas pavadintas Arturo Campos, NASA inžinieriaus „Apollo“ programoje garbei. A. Campos indėlis buvo lemiamas Apollo 13 misijos metu. Moonikin Campos „Orion Crew Survival System“ (OCSS) kostiume yra du spinduliuotės jutikliai. Astronautai OCSS dėvės paleidimo, orbitos keitimo ir kitose dinamiškose misijos fazėse. Vado sėdynėje taip pat yra jutikliai, fiksuojantys pagreičio ir vibracijos duomenis misijos metu.

Manekenai AstroRad_NASA

AstroRad liemenė 2020 metais jau išbandyta Tarptautinėje Kosminėje Stotyje

Kartu su Moonikin yra du fantominiai torsai. Tai Helga ir Zohar, dalyvaujantys radiacijos matavimo eksperimente MARE (Matroshka AstroRad Radiation Experiment). NASA kartu su Vokietijos aviacijos ir kosmoso centru ir Izraelio kosmoso agentūra matuos radiacijos apšvitą misijos metu. Zohar yra ekranuotas Astrorad spinduliuotės liemene ir aprūpintas jutikliais, leidžiančiais nustatyti radiacijos riziką. Helga liemenės neturi. Fantomai matuos radiacijos apšvitą įvairiose kūno vietose, o pasyvieji ir aktyvieji dozimetrai bus paskirstyti jautriuose bei didelės kamieninių ląstelių koncentracijos audiniuose.

Manekenai Shaun Zohar Helha

ESA astronautas aviukas Šonas pirmasis aplėks Mėnulį kartu su torsais Helga bei Zohar

Šiuo bandymu renkami duomenis apie radiacijos lygį misijų į Mėnulį metu, o tuo pačiu patikrinamas liemenės efektyvumas. Be trijų manekenų, Orione lekia NASA šunelis Snoopy ir aviukas Šonas – pirmasis ESA astronautas Artemis I misijoje į Mėnulį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *