Skyroot paleido Vikram-S

Skyroot MissionPatch

Skyroot, Indijos startuolis, paleido 6×0,376 m dydžio 545 kg masės Vikram-S raketą. Raketos pavadinimas Vikram yra duoklė Indijos kosminės programos įkūrėjui ir garsiam mokslininkui Vikram Sarabh.

Skyroot Vikram-S India ISRO

Prieš kieto kuro raketos Vikram-S (VKS) startą

6 metrų raketa su kieto kuro varytuvais (stuma vakuume 8 tonos) Kalam-80 lapkričio 18 paleista į suborbitinį skrydį iš Satish Dhawan kosminio centro Šriharikotoje. Misija, pavadinta Prarambh (iš sanskrito kalbos – Pradžia), prasidėjo 11 val. 30 min Indijos laiku ir sėkmingai įveikė 50 km aukštį. Galiausiai Skyroot raketa pasiekė maksimalų 89.5 km aukštį, o lėkis atitiko visus skrydžio parametrus. Raketos liekanos nukrito į Bengalijos įlankos vandenis maždaug 116 km atstumu nuo starto vietos.

Sėkmingas raketos Vikram-S startas

550 kg masės Vikram-S yra vienos pakopos kietojo kuro raketa su 3D varytuvais. Vikram-S iškelė 83 kg naudingų krovinių: po vieną SpaceKidz India ir N-Space Tech India satą bei Armėnijos BazoomQ satą. Skyroot 200 inžinierių komanda dvejus metus kūrė raketos korpusą iš anglies pluošto, atspausdintą 3D. Skyroot skrydyje patikrino telemetrijos, sekimo, GPS, vaizdo kamerų, duomenų gavimo ir maitinimo sistemų darbą.

Indijos nacionalinis kosmoso skatinimo ir leidimų centras (Indian National Space Promotion and Authorisation Centre – IN-SPACE) sudaro galimybes privačioms bendrovėms naudotis Indijos kosmoso tyrimų organizacijos (ISRO) infrastruktūra. Prie ISRO įsteigtas komercinis „NewSpace India Limited“ (NSIL) padalinį, glaudžiai bendradarbiaujantis su privačiomis ir startuojančiomis pradedančiomis įmonėmis. Tokiu būdu Indijoje skatinama kosmoso plėtra.

Vikram-S sekmė

Kalbėdamas apie sėkmingą Vikram-S paleidimą, IN-SPACE pirmininkas Pawan Goenka pareiškė: „Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad sėkmingai užbaigta misija Prarambh. Tai startuolio „Skyroot Aerospace“ pradžia. Visos sistemos veikė puikiai, o Skyroot Aerospace pademonstravo įvairių posistemių, kurios vėliau pateks į orbitinę raketą, galimybes”.

Skyroot founders

Skyroot Aerospace įkūrėjai Pawan Kumar Chandana ir Naga Bharath Daka

Vienas iš įkūrėjų „Skyroot Aerospace“, Pawan Kumar Chandana pridūrė: „Šiandien paleidome pirmąją privačią Indijos raketą. Tai naujosios Indijos simbolis ir tiesiog puikios ateities Prarambh.

2018 metais startuolis Skyroot Aerospace įsikūrė Hyderabad, Indijoje. Per kelis metus iš įvairių šaltinių sulaukė apie 200 mln USD investicijų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *