Kinijos marsatyris Zhurong, gegužės 14 nutupdytas Tianwen-1 erdvėlaivio, išskleidė Saulės baterijas bei antenas ir pradėjo siusti signalus į 320 mln km atstumu beskriejančią Žemę.
15 mln km atstumu nuo Žemės skriejantis Tianwen-1 pakeliui į Marsą
Marsatyris, pavadintas Kinijos ugnies dievu Zhurong, tapo antruoju po JAV sėkmingai į Marsą nutupdytu tyrikliu. astronautika.lt pastaba: 1976 metais JAV pirmoji sėkmingai į Marso planetą nutupdė du tyriklius – Viking-1 ir Viking-2.
Tianwen-1 misija yra pirmoji Kinijos tarpplanetinė misija. Erdvėlaivis su orbitiniu moduliu, tupikliu ir važiuokliu, buvo paleistas iš Žemės startūnu Long March 5 2020 liepos 23 dieną. Nulėkęs 470 mln km nuo Žemės Tianwen-1 2021 metų vasario pradžioje sėkmingai įskriejo į orbitą aplink Raudonąją planetą. Marsatyris Zhurong nutupdytas didžiulėje lygumoje Utopia Planitia. Toje pačioje lygumoje veikė ir Viking tyrikliai.
240 kg masės važiuoklis Zhurong panašus į JAV važiuoklius Spirit ir Opportunity, tyrinėjusius Marsą nuo 2004 metų iki 2010 ir 2018 metų. Kinijos marsatyris apžiūrės nusileidimo vietą ir gegužės 22 dieną pradės įrangos patikrinimus. Tyriklis turi 6 prietaisus: multispektrinė kamera (MSCam), navigacinė ir reljefo kamera (NaTeCam), gilesnių paviršiaus sluoksnių tyrimo radaras (RoPeR), paviršiaus sudėties detektorius (MarSCoDe), magnetometras (RoMAG) ir meteorologinis monitorius (MCS). Zhurong taip pat ieškos senovės gyvybės ženklų, įskaitant bet kokį požeminį vandenį ir ledą, naudodamasis į žemę prasiskverbiančiu radaru.
Zhurong bent kelis mėnesius tyrinės Marsą