Nauji startūnai – Vulcan

Startūnai new

Nauji startūnai, lėksiantys 2024 metais. Jie, galbūt, pakeis dalį dabartinių JAV, Kinijos ir Europos startūnų.

Startūnai new

Laukiami nauji startūnai 2024 metais: Vulcan, New Glenn, Ariane 6 ir H3

Praėjusieji metai buvo patys gausiausi startais į kosmosą nuo kosminio amžiaus pradžios. 221 lėkiai į orbitas, įskaitant ir du Starship bandomuosius lėkius. Kinija su 67 startais varžosi su SpaceX, kuri paleido 91 Falcon 9 ir 5 Falcon Heavy startūnus.

Vulcan ir Blue Origin pėdsakas

startūnas Vulcan Centaur

Vulcan Centaur paruošimas startui. ULA nuotrauka

Naujų kosminių transporto priemonių paradas jau prasidėjo. Sausio 8 rytą iš Kanaveralo kyšulio pakilo „United Launch Alliance” (ULA – bendra „Boeing” ir „Lockheed Martin” įmonė) startūnas „Vulcan Centaur”. Deja, nors startūnas veikė idealiai, Astrobotic kompanijos mėntyris Peregrine Mėnulio paviršiaus nepasiekė. „Mes prisiėmėme tam tikrą riziką dėl paleidimo nauju startūnu. Mus guodžia tai, kad tai yra „United Launch Alliance” ir jie turi tikrai puikią sėkmės patirtį”, – sakė Astrobotic atstovas Thornton.

Startūnas Vulcan Centaur

Vulcan Centaur startūnas. ULA iliustracija

Paleidimas, įvardintas Cert-1, buvo pirmasis iš dviejų sertifikavimo skrydžių, po kurių ji galės lėkdinti nacionalinio saugumo krovinius. Antrasis, 2024 pavasarį, bus pirmasis „Sierra Space” kompanijos erdvėlaivio „Dream Chaser” skrydis į TKS. Vienas iš svarbiausių Cert-1 tikslų buvo išbandyti naująją „Centaur V” viršutinę pakopą. Vėliau tikimasi lėkdinti ir „Amazon” Koiper interneto spiečiaus satus.

Vulcan Centaur startūnas gali būti 5 skirtingų konfigūracijų, kurios priklauso nuo kieto kuro greitintuvų skaičiaus. Peregrine lėkdino VC2S – Vulcan Centaur startūnas su 2 kieto kuro greitintuvais ir krovinio gaubto modifikacija S. Jos gali būti Standartinė-S ir Ilgoji-L. Standartinė: diametras 5.4 m, ilgis 15.5 m. Ilgoji: diametras 5.4 m, ilgis 21.3 m.

KKG – kieto kuro greitintuvai; GEO (Geosichroninė Žemės orbita) – 35786 km x 0 laipsnių; GTO (Geosinchrininė pereinamoji orbita) – 35786 km x 185 km x 270;
LEO (Žema Žemės orbita) – 200 km, 28.70; LEO-ISS (Žema Žemės orbita-Tarptautinė Kosminė Stotis) – 407 km x 51.60; LEO-Polar (Žema Žemės poliarinė orbita) – 200 km x 900; MEO (Vidutinė Žemės orbita) – 20368 km x 550; TLI (Skrydžio link Mėnulio orbita) – 2 km/s2.

Vulcan Centaur modifikacijos

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *