Visser, SpaceX ir Tesla bėdos

skynews-spacex-dragon-dubai-visser-precision

Visser, Precision, SpaceX, Tesla ir Boeing – duomenų saugumo bėdos prieš lėkiant į kosmosą

skynews-elon-musk-tesla-spacex, isser, Precision, SpaceX, Tesla

Dvi E. Musk įmonės – SpaceX ir Tesla – buvo paveiktos kibernetinių nusikaltelių. news.sky.com nuotrauka

JAV kompanija Visser Precision kovo 2 dieną patvirtino kompiuterinių duomenų praradimą, sukeltą kenkėjiškos DoppelPaymer programinės įrangos arba kitaip vadinamos ransomware.

Denveryje, (Kolorado valstija) nuo 2010 metų įsikūrusi Visser Precision kompanija gamina atsargines precizines dalis aviacijos ir gynybos įmonėms. Apie duomenų praradimą užsiminta jau anksčiau ir būtent DoppelPaymer pagrobė kompanijos duomenis prieš užšifravimą. Programeriai (hakeriai) grąsino paviešinti pavogtus duomenis, jei kompanija Visser Precision nesumokės reikalaujamos pinigų sumos. Tokią informaciją patvirtino techcrunch.com kovo 2 dieną

Pavogti duomenys buvo susieti su kompanijos Visser Precision klientais Tesla, SpaceX, Boeing ir Lockheed Martin. Kai kuriuose dokumentuose buvo informacija apie neviešinamus susitarimus tarp kompanijos ir Tesla bei SpaceX, taip pat buvo informacija apie Lockheed Martin konfidencialų raketos antenos schemą. Dalis pavogtų duomenų buvo patiekti viešai ir juos galima buvo parsisiųsti.

2019 lapkritį Meksikos valstybinė naftos kompanija Pemex uždarė mokėjimo sistemas dėl DoppelPaymer atakos. Po to sekė 565 bitkoinų arba 5 mln USD išpirkos reikalavimas, kuris buvo paskelbtas DoppelPaymer www tinklalapyje. 2019 gruodį apsaugos darbuotojų įmonė Allied Universal tapo viena pirmųjų bendrovių, kurios slapti darbuotojų ir verslo duomenys buvo paskelbti po to, kai bendrovė atsisakė mokėti 2.3 mln. USD išpirką už duomenis. Nuo DoppelPaymer nukentėjo Čilės vyriausybė.

Kenkėjiška DoppelPaymer programinė įranga yra naujausia (duomenų vogimas reikalaujant išpirkos) ransomware programų sąraše. Saugumo analitikai teigia, kad DoppelPaymer kenkėjiška programinė įranga (ransomware) yra nauja failų šifravimo programa, kuri pirmiausia užšifruoja bendrovės duomenis ir tuomet prašo išpirkos. Jei ji nebus sumokėta, grąsinama pavogtus failus paskelbti viešai.

SpaceX Demo-1

Belaukiant SpaceX Demo-1 misijos 2019 vasario 28 dieną. Nuotrauka Joel Kowsky, NASA


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.