NanoAvionics ir kariniai kubsatai

BROS NanoAvionics kubsatai

NanoAvionics, kubsatai – Vilniuje veiklą pradėjusi NanoAvionics sukurs du palydovus. Tai bus kariniai kubsatai

BROS satai

Galimas BROS variantas – kariniai kubsatai

M6P-nano-satellite-testing

NanoAvionics-Columbia-ILinois-facilities

NanoAvionics JAV, Ilinojaus valstijoje atidarė kubsatų gamyklą

Palydovų kūrimo kompanija NanoAvionics su Nyderlandų ir Norvegijos kosmoso agentūrų konsorciumu balandžio 20 pasirašė 2 karinių palydovų (kubsatai) kūrimo sutartį. Kiekvieno kubsato masė bus ne daugiau kaip 10 kg, lėkio data numatyta 2022 pavasaris. BROS (Binational radiofrequency observing satellites) palydovų misijai vadovauja Norvegijos gynybos tyrimų įstaiga kartu su Karališkuoju Nyderlandų kosmoso centru ir Nyderlandų taikomųjų mokslinių tyrimų organizacija.

BROS kubsatai pademonstruos naujus radijo signalų šaltinių nustatymo metodus ir bus technologijų demonstravimo kubsatai. Jų galimas dydis 10 cm x 20 cm x 30 cm. 20-25 km atstumu vienas nuo kito žemai orbituojantys kubsatai galės aptikti navigacijai radarus naudojančius laivus. Abu kubsatai fiksuos radaro signalą, pagal signalų užfiksavimo laiko skirtumą ir signalo sklidimo kamp bus užfiksuojamas radijo signalų šaltinis arba laivo, naudojančio radarą navigacijai, padėtis, judėjimo greitis ir t.t. Savotiška apversta pasaulinė palydovinė navigacinė sistemas (GNSS – Global navigation satellite system).

M6P-universali paltforma kubsat

M6P-NanoAvionics palydovai

NanoAvionics platforma M6P yra standartizuota kubsat platforma

Kubsatai bus paremti NanoAvionics standartu M6P, kuri yra aprūpinta pasukamomis Saulės baterijų plokštėmis bei patobulinta stabilizacijos bei orientacijos sistema. M6P yra 80 % standartizuota ir nepriklausoma nuo palydovo paskirties.

Apie NanoAvionics esame rašę anksčiau. Vytenis Buzas ir Laurynas Mačiulis pirmieji Lietuvoje sukonstravo ir paleido pirmąjį palydovą LituanicaSAT-1, vėliau paleido LituanicaSAT-2. Po sėkmingos pradžios sekė NanoAvionics įkūrimas, o vėliau invazija į Jungtinę Karalystę ir JAV.


Komentarai apie “NanoAvionics ir kariniai kubsatai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.