Misijos Crew-6 ekipažas

Crew-6 igula

Misijos Crew-6 ekipažo, apie kurį jau rašėmė tekste „Pasiruošimas Crew 6 misijai” pristatymas.

misijos Pasiruosimas SpaceX-Crew-6-Astronauts

Crew-6 ekipažas erdvėlaivio Dragon krėsluose (iš kairės į dešinę): misijos specialistas A. Fedyaev, pilotas W. Hoburg, vadas S. Bowen ir misijos specialistas S. Neyadi. SpaceX nuotrauka

Mission 68 ISS_Expedition_SpaceX_Crew-6_logo

68 TKS misijos ir Crew-6 logo

Vadas Stephen Bowen

Tai bus ketvirtoji S. Bowen kelionė į kosmosą, iki tol dalyvavo Space Shuttle daugkartinių erdvėlaivių misijose: STS-126 2008 metais, STS-132 2010 metais ir STS-133 2011 metais. S. Bowen kosmose praleido daugiau nei 40 dienų, įskaitant 47 val. 18 min. 7 išėjimuose į atvirą kosmosą (EVA). Stephen bus atsakingas už visas skrydžio fazes nuo paleidimo iki sugrįžimo, o TKS bus 69 ilgalaikės misijos inžinieriumi.

59 metų Bowen gimė Cohassete, Masačusetso valstijoje. Jis yra įgijęs elektros inžinerijos bakalauro laipsnį Jungtinių Valstijų karinio jūrų laivyno akademijoje Anapolyje, Merilendo valstijoje, ir vandenynų inžinerijos magistro laipsnį pagal jungtinę Masačusetso technologijos instituto (MIT) Kembridže ir Woods Hole okeanografijos instituto Falmute prgramą. 2000 m. liepą S. Bowen tapo pirmuoju povandeninio laivo karininku, kurį NASA pasirinktu astronautu.

Pilotas Warren Hoburg

Warren “Woody” Hoburg į NASA astronautus pateko 2017 metais ir tai bus jo pirmasis lėkis. Lėkio metu bus atsakingas už erdvėlaivių sistemas ir veikimą, o TKS bus skrydžio inžinierius. 37 metų W. Hoburg yra iš Pitsburgo Pensilvanijoje. Jis įgijo aeronautikos ir astronautikos bakalauro laipsnį MIT ir elektros inžinerijos bei informatikos mokslų daktaro laipsnį Kalifornijos universitete Berklyje. Tuo metu, kai Warren buvo pasirinktas astronautu, jis buvo MIT aeronautikos ir astronautikos docentas. W. Hoburg tyrinėjo efektyvius inžinerinių sistemų projektavimo metodus, yra komercinis pilotas, gali skraidyti vienmotoriais ir daugiamotoriais lėktuvais.

Sultan Alneyadi

Atstovaudamas JAE Mohammedo bin Rashido kosminiam centrui, 41 metų S. Alneyadi į kosmosą lėks pirmą kartą ir taps pirmuoju JAE astronautu, lėkusiu komerciniu erdvėlaiviu. TKS dirbs skrydžio inžinieriumi. Po daugybės psichologinių ir fizinių testų JAE ir Rusijoje Al Neyadi ir Hazza Al Mansouri buvo atrinkti iš 4 022 kandidatų. Abu astronautų pasiruošimo programaą praėjo Mohammedo bin Rashido kosmoso centre. Hazza Al Mansouri į TKS skrido 2019 metų rugsėjį ir Sojuz MS-15 8 parų misijose.

Po vidurinės mokyklos sultonas prisijungė prie JAE ginkluotųjų pajėgų. Jis studijavo Didžiojoje Britanijoje Braitono universitete ir 2004 m. įgijo elektronikos ir ryšių inžinerijos bakalauro laipsnį. Po to, kai buvo atrinktas tapti vienu iš pirmųjų dviejų Emyratų astronautų, universiteto prorektorė Debra Humphris pasakė: „Mes esame labai didžiuojamės savo absolventu ir su dideliu susidomėjimu stebėsime jo, kaip astronauto, pastangas. Grįžęs į JAE, metus studijavo Zayedo karo koledže, vėliau dirbo JAE ginkluotosiose pajėgose ryšių inžinieriumi.

2008 m. jis išvyko į Australiją ir gavo informacijos ir tinklų apsaugos magistro laipsnį Grifito universitete. 2011 metais tame pačiame universitete įgijo duomenų nutekėjimo prevencijos technologijos mokslų daktaro laipsnį.

Andrej Fediajev

41 metų Andrey Fedyaev pirmą kartą keliaus į kosmosą ir taip pat dirbs misijos specialistu, stebėdamas erdvėlaivį dinamiško paleidimo ir sugrįžimo fazėse. Tarptautinėje Kosminėje Stotyje bus 69 ekspedicijos skrydžio inžinierius.

2004 m. A. Fediajev Balašovo karo aviacijos mokykloje įgijo oro transporto ir skrydžių valdymo inžinieriaus laipsnį, po to prisijungė prie Rusijos oro pajėgų 317-ojo aviacijos pulko. 2013 m., prieš pensiją, gavo majoro laipsnį. Įvairiais lėktuvais skraidė per 500 valandų.

Prie Rusijos kosmonautų prisijungė 2012 metais, o 2022 liepos 15 dieną buvo paskirtas į SpaceX Crew-6 misiją po NASA ir Roscosmos pasirašyto ekipažų apsikeitimo susitarimą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *