A. Kikina lėks Crew Dragon erdvėlaiviu

Kikina B

Ana Kikina, Rusijos kosmonautė, 2022 rudenį į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) lėks JAV kompanijos SpaceX erdvėlaiviu Crew Dragon.

Kikina A

Ana Kikina gali tapti pirmąja Rusijos kosmonautė, skridusia erdvėlaiviu Crew Dragon

Rusijos Roscosmos ir NASA susitarė dėl Crew 5 misijos į TKS 2022 rudenį. Vienas iš Crew Dragon ekipažo narių bus Rusijos kosmonautė Ana Kikina. Kiti ekipažo nariais bus astronautai Nicole Mann ir Josh Cassada bei Japonijos astronautas Koichi Wakata. N. Mann ir J. Cassada yra Boeing Starliner pirmojo vis dar laukiamo ir neprognozuojamo lėkio ekipažo nariai, kuriuos NASA perkėlė į Crew Dragon misijas. Roscosmos vadovas D. Rogozin anksčiau yra nusistebėjęs erdvėlaiviu Crew Dragon patikimumu.

Kikina C

Rusijos kosmonautė pozuoja su Mattel lėle Barbė, sukurta pagal jos atvaizdą. Vienetinė lėlė skirta įkvėpti jaunas merginas siekti savo svajonių profesijos. Nuotrauka Roscosmos

A. Kikina yra 36 metų inžinierė, su pagyrimu baigusi Novosibirsko valstybinę vandens transporto inžinerijos akademiją (šiandien – Sibiro valstybinis vandens transporto universitetas). Jei A. Kikina galiausiai išskris į kosmosą, ji tebus penktoji Rusijos (anksčiau Sovietų Sąjungos) kosmonautė išskridusi į kosmosą. Iki šiol į orbitą iškeliavo Valentina Tereškova, Svetlana Savitskaja ir Jelena Kondakova ir Jelena Serova.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *