Armėnija tolsta nuo Rusijos

Armėnija Artemis

Armėnija tapo 43-iąja Artemis susitarimo šalimi ir tuo patvirtino savo žvelgimą į vakarus ir … aiškų signalą Rusijai.

Armėnija tapo naujausia Artemis susitarimų signatare, pasirašiusia dokumentą per ceremoniją birželio 12 deiną su JAV valstybės departamentu NASA būstinėje Vašingtone. Armėnijos vardu Artemis susitarimus pasirašė Aukštųjų technologijų pramonės ministras Mchitar Hayrapetyan.

Armenija_Accords_Artemis

Laikinai einanti valstybės sekretoriaus padėjėjos pareigas Okeanų ir tarptautinių aplinkos ir mokslo reikalų biure J. Littlejohn (kairėje), NASA administratorius B. Nelson ir Armėnijos ambasadorė JAV Lilit Makunts (dešinėje) stebi, kaip Armėnijos aukštųjų technologijų pramonės ministras Mc. Hayrapetyan pasirašo Artemis susitarimus. Nuotrauka: NASA/Joel Kowsky

Tuo tarpu renginyje taip pat dalyvavo Armėnijos ambasadorė JAV Lilit Makunts ir Valstybės departamento Okeanų ir tarptautinių aplinkos ir mokslo reikalų biuro sekretoriaus padėjėjos pareigas einanti Jennifer R. Littlejohn. Taigi Armėnija prisijungė prie 42 kitų šalių, įsipareigojusių plėtoti saugaus, skaidraus ir atsakingo Mėnulio, Marso ir kitų planetų tyrinėjimo principus.

Komentuodamas prisijungimą prie susitarimų, A. Hayrapetyan sakė: „Pasirašydama šiuos susitarimus Armėnija prisijungia prie valstybių, siekiančių plėsti žmonijos žinių ir gebėjimų kosmose ribas, bendruomenės. Mūsų dalyvavimas ne tik padidins mūsų technologinius pajėgumus, bet ir įkvėps naują armėnų kartą svajoti plačiai, kurti naujoves ir tyrinėti pasaulį bei visatą.”

NASA administratorius Bill Nelson, sveikindamas naująją sutartį pasirašiusią šalį, taip pat sakė: „NASA didžiuojasi galėdama pasveikinti Armėniją, prisijungusią prie Artemidės susitarimo, nes mes plečiame taikius kosmoso tyrimus. Šiandien pasirašytas susitarimas remiasi svarbiu pagrindu. Armėnija jau seniai žvelgia į dangų ir padeda žmonijai jį pažinti. Būdami dešimtoji valstybė, šiemet pasirašiusi Artemis susitarimus, mes įrodome, kad tyrinėjimai suvienija tautas taip, kaip mažai kas kitas. Mes ir toliau plėsime žmonijos pasiekiamumą kosmose – kartu.”

Artemis susitarimų įsipareigojimai ir juos pasirašiusių šalių pastangos paspartinti šių principų įgyvendinimą padeda įgyvendinti NASA kampaniją „Artemidė” kartu su partneriais, taip pat prisideda prie kitų susitarimus pasirašiusių šalių saugios ir tvarios tyrimų veiklos sėkmės.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *