Astronautas Richard Branson

Richard Branson

Seras Richard Branson sekmadienį, liepos 11, tapo astronautu numeris 581. Iš Amerikos kosmodromo (Naujosios Meksikos valstija) link kosmoso pakilo Virgin Galactic lėktuvas SpaceShipTwo ir erdvėlaivis Unity su dviem pilotais ir keturiais keleiviais.

Unity 22 A

Unit erdvėlaivis atsiskiria nuo Virgin Galactic SpaceShipTwo lėktuvo

Virgin Galactic Unity 22

Unity 22 B

Unity 22 C

Unity 22 lėkio link kosmoso akimirkos. Virgin Galactic nuotraukos

America cosmoport

Kosmodromas Amerika yra privati, maždaug 70 km2 teritorija, iš kurios nuo 2008 (gauta kosminių lėkių licenzija) buvo atlikti per 10 suborbiinių lėkių su VSS Unity

Anksčiau tekste „Branson, Bezos ar Musk” rašėme apie sero R. Branson siekį pirmiau nei J. Bezoss pasiekti kosmosą. Tikėtina, J. Bezoss į suborbitinį skrydį kils liepos 20 dieną. Liepos 13 JAV Federalinė Aviacijos Valdyba (FAA) išdavė licenziją suborbitiniam Blue Origin lėkiui į kosmosą. Apie įvykusi aukcioną, kuriame buvo parduota viena lėkio vieta, rašėme tekste „New Shephard aukcionas baigėsi„.

Erdvėlaivis VSS Unity į kosmosą pakilo su lėktuvu White Knight Two – VMS Eve 19 val. 25 min. Lietuvos laiku. Vėliau nuo atsiskyrė ir savo varytuvo buvo iškeltas į 86 km aukštį virš Žemės. 19 val. 25 min. Lietuvos laiku VSS Unity sėkmingai nusileido kosmodromo Amerika nusileidimo take. Iš Richard Branson kalbo lėkio metu: „Būdamas vaiku mėgau žiūrėti į žvaigždes. Dabar aš esu suaugęs ir iš kosminio erdvėlaivio žiūriu į mūsų nuostabią Žemę. Kitai svajotojų kartai noriu pasakyti: jei mes galime tai padaryti, tuomet įsivaizduokite, ką jūs galite padaryti !”

Unity 22 ekipažas

Unity 22 crew

Iš kairės į dešinę: D. Mackay, C. Bennett, B. Moses, seras R. Branson, S. Bandla ir M. Masucci. Virgin Galactic nuotrauka

Tiksliau pasakius – turistai žiopsotojai. Tai suborbitinis reklaminis skrydis, nepasiekiant kosmoso (100 km aukštis virš Žemės) ribos.

Sirisha Bandla – bendrovės „Virgin Galactic“ vyriausybės reikalų ir tyrimų operacijų viceprezidentas. Ji, atlikdama Floridos universiteto eksperimentą, įvertins žmogaus patirtį lėkio.

Colin Bennett – bendrovės „Virgin Galactic“ pagrindinis operacijų inžinierius. Jis įvertins salono įrangą, procedūras ir patirtį greitėjimo (Unity varytuvo darbo metu) etape bei nesvarumą „Unity“ viduje.

Seras Richard Branson – bendrovės „Virgin Galactic“ įkūrėjas. Jis įvertins privačią astronautų patirtį ir patikrins tuos pačius mokymus, pasirengimą ir skrydį, kaip ir būsimi „Virgin Galactic“ bilietus perkantys astronautai. Taip ketinama panaudoti skrydžio patirtį ir pagerinti būsimų klientų įspūdžius.

Beth Moses – bendrovės „Virgin Galactic“ pagrindinė astronautų instruktorė. Ji yra bandymų direktorė ir prižiūrės, kaip vykdomi saugaus bandomojo skrydžio tikslai. Beth jau skrido Unity erdvėlaiviu.

Erdvėlaivio „Unity“ bendrovės „Virgin Galactic“ pilotai veteranai jau anksčiau skrido į kosmosą su Unity. Dave Mackay yra pagrindinis „Virgin Galactic“ pilotas, buvęs Jungtinės karalystės Karališkųjų oro pajėgų pilotas. Prieš prisijungdamas prie „Virgin Galactic“ buvo R. Branson aviakompanijos „Virgin Atlantic“ pilotas. Michaelas Masucci yar į pensiją išėjęs JAV oro pajėgų pulkininkas. 2013 metais prisijungė prie „Virgin Galactic“. Per daugiau nei 30 metų civilinio ir karinių skrydžių metų, ji ore išbuvo per 9000 valandų, moka valdyti 70 skirtingų tipų lėktuvų ir sklandytuvų.

Skrydis pavyko ir per 4 minutes nesvarumo būsenos, keturi keleiviai patyrė neįšdildomus įspūdžius.

Unity 22 nesvarumas

Unity 22 kabinoje nesvarumo būsenoje. Virgin Galactic nuotrauka

B. Rutan (galbūt jau nedirbačio bendrovėje Virgin Galactic) konstrukcijos kosmolėkis VSS (Virgin Space Ship) yra 18,3 m ilgio, RN2 varytuvas 310 kN stūmos 1,36 t masės. 43 m sparnų mosto Eve 4 varytuvais po 30,7 kN pakėlė Unity 15,2 km aukštin, kur pastarasis atsiskyrė ir išvystęs 3.1 M (15 °C temperatūroje jūros lygyje Žemės atmosferoje vienas machas arba garso greitis atitinka 340,3 m/s.) greitį (apie 1 km/s) pasiekė 86 km aukštį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *