Axiom gausina misijas į TKS

AX-2 mission

Axiom (JAV bendrovė) birželio 2 dieną paskelbė apie naujus lėkius į Tarptautinę Kosminę Stotį 2023 metais.

AX station ASS

Galbūt apie Žemę orbituos ir Axiom kosminė stotis

Naujos misijos AX-2, 3 ir 4 numatytos 2023 metais su SpaceX erdvėlaiviu Crew Dragon. Paskelbti du misijos AX-2 nariai. Buvusi NASA astronautė Peggy Whitson  taps misijos vadu. Jai priklauso trys kosminiai rekordai – 534 paros kosmose, 53 val. 22 min. atvirame kosmose ir 282 paros vienoj ekspedicijoje. GT lenktynininkas ir čempionas John Shoffner bus AX-2 misijos pilotas.

AX-2 mission

Peggy Whitson ir John Shoffner yra misijos AX-1 dubleriai ir treniruojasi NASA bei SpaceX centruose. Nuotrauka Axiom Space

Axiom Space kompanija pirmąjį privatų ekipažą į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) ketina nuskraidinti 2022 sausio mėnesį. 10 parų trukmės misija jau turi pavadinimą AX-1. Žinomas ir misijos ekipažas. Tai buvęs NASA astronautas bei Axiom Space viceprezidentas Michael Lopez-Alegria, AX-1 vadas, JAV nekilnojamojo turto verslininkas Larry Connor, AX-1 pilotas, Kanados investuotojas ir filantropas Mark Pathy ir Izraelio verslininkas ir naikintuvo pilotas Eytan Stibbe. Pastariej du asmenys bus misijos specialistai.

Pagal dabartinę NASA kainų politiką, pagrindinė privataus apsilankymo kosminėje stotyje kaina yra 5.2 mln. USD vienam asmeniui, dar 4.8 mln. USD skirta integracijai ir pagrindinėms paslaugoms. Papildomi mokesčiai už maistą ir kitas atsargas gali siekti iki 167 500 USD asmeniui per 1 parą. 4 asmenų 10 parų skrydžio kaina į TKS siektų beveik 47 mln USD.

71 metų Larry Connor gali tapti antruoju seniausiu žmogumi skridusiu į kosmosą po John Glenn, kuriam antrojo skrydžio į kosmosą metu buvo 77 metai. AX-1 misijos kaina vienam ekipažo nariui bus 55 mln USD. Anksčiau esamę rašę apie kompanijos Spaces Adventures į TKS nuskraidintus 7 kosmoso turistus. Tuomet skrydžio kainos siekė nuo 20 iki 52 mln USD, skrydžio trukmė nuo 7 iki 14 parų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *