NS-20 misija

NS-20 Blue-Origin

NS-20 misija, kuria Blue Origin tęsia suborbitinius lėkius, ruošiama kovo pabaigai. 2021 metais į suborbitinius maždaug 12-15 min. lėkius pakilo trys misijos: NS-19; NS-18 ir NS-16. Galima atlikti rezervacija ateinančioms misijoms.

Blue Origin NS-20

Pradinis misijos Blue Origin NS-20 startas buvo numatytas kovo 20 dieną iš Launch Site One kosmodromo, esančio Corn Ranch vietovėje Теksase. Ekipažą sudarė šie asmenys: Pete Davidson, Marty Allen, Marc Hagle, Sharon Hagle, Jim Kitchen ir George Nield. Kovo 17 dieną paskelbta apie misijos perkėlimą į kovo 31 dieną ir apie Gary Lai, kuris pakeitė Pete Davidson.

NS-20 Blue-Origin

Blue Origin erdvėlaivio vidus

Misijos dalyviai

NS-20

Pirminis lėkio NS-20 ekipažas

NS20 2022-03-21

Gary Lai pakeitė Pete Davidson

Marty Allen vadovaudamas bendrovei „Party America“ pavertė kompaniją stambiu, visoje JAV teritorijoje veikiančiu, mažmeninės prekybos tinklu. Jis taip pat yra buvęs „California Closet Company“ generalinis direktorius.

Sharon Hagle 2015 m. įkūrė ne pelno siekiančią įmonę „SpaceKids Global“, kurios misija yra skatinti studentus tobulėti STEAM+ mokymuose. „SpaceKids“ metiniuose renginiuose vaikai skatinami siekti karjeros kosmoso pramonėje. „SpaceKids“ dalyvauja programoje „Club for the Future’s Postcards to Space“. Savo veikla S. Hagle pasiekė ~ 100 000 studentų visame pasaulyje.

Marc Hagle yra gyvenamosios ir komercinės nuosavybės plėtros korporacijos „Tricor International“ prezidentas ir generalinis direktorius. Jo vadovaujama bendrovė sukūrė ir valdo daug nekilnojamojo turto visoje JAV, įskaitant prekybos centrus, sandėlius, medicinos įstaigas, poilsio patalpas, vaistines ir biurų projektus. Marcas ir jo žmona Sharon yra aistringi daugelio meno, mokslo, sveikatos ir su švietimu susijusių labdaros organizacijų filantropai.

Jim Kitchen yra mokytojas, verslininkas ir pasaulio tyrinėtojas, aplankęs visas 193 Jungtinių Tautų pripažintas šalis. Jis svajojo apie kosmosą nuo tada, kai vaikystėje stebėjo NASA erdvėlaivio „Apollo“ paleidimą Floridoje.  Nuo 2010 m. J. Kitchen dirba Šiaurės Karolinos universiteto Kenan-Flagler verslo mokyklos fakultete, mokydamas studentus kurti pasaulį keičiančias pelno ir ne pelno siekiančias įmones.

Daktaras George Nield yra „Commercial Space Technologies, LLC“, kurią jis įkūrė siekdamas skatinti, palengvinti ir reklamuoti komercinę kosmoso veiklą, prezidentas. Anksčiau jis dirbo Federalinės aviacijos administracijos (FAA) komercinio kosminio transporto biuro asocijuotu administratoriumi ir buvo atsakingas už licencijavimą ir visos komercinio paleidimo veiklos reguliavimą. Anksčiau dirbo  inžinieriumi Oro pajėgų skrydžių bandymų centre ir Orbital Sciences Corporation, taip pat buvo JAV oro pajėgų akademijos docentas ir tyrimų direktorius. G. Nield taip pat dirbo NASA daugkartinių erdvėlaivių Shuttle programos Skrydžių integracijos biuro vadovu.

Gary Lai

Gary Lai bus vienintelis suborbitinio NS-20 lėkio dalyvis, kuris nemoka už skrydį. Tai vienas iš 20 pirmųjų Blue Origin darbuotojų nuo 2004 m. Pasak Blue Origin, jis yra raketos New Shepard architektas, turintis daugybę raketos patentų. Studijuodamas Kornelio universitete Lai studijavo pas garsų astrofiziką Carl Sagan. G. Lai bus antrasis Azijos Amerikos keleivis, dalyvavęs suborbitiniame skrydyje po to, kai 2021 metais Virgin Galactic darbuotoja ir Amerikos indėnų kilmės aviacijos inžinierė Sirisha Bandla prisijungė prie Richard Branson lėkio į kosmosą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *