ESA stabdo skrydžius su Soyuz

ISS Starliner Crew Dragon Soyuz MS

ESA, Soyuz, Starliner, Crew Dragon – nors nauji JAV erdvėlaiviai dar neskraido, Europos Kosmoso Agentūra (ESA) stabdo skrydžiu į TKS su erdvėlaiviais Soyuz.

ESA, Luca Parmitano, Soyuz

ESA astronautas Luca Parmitano kurį laiką bus paskutinis europietis, skridęs Soyuz MS erdvėlaiviu

Europos Kosmoso Agentūra (ESA) paskelbė apie ketinimus stabdyti Europos astronautų skrydžius į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) ir atgal į Žemę Rusijos erdvėlaiviais Soyuz MS. 2019 liepos 21 dieną erdvėlaiviu Soyuz MS-13 į TKS kartu su Rusijos kosmonautu A. Skvortcovu (Aleksandr Skvortsov) ir JAV astronautu Endriu Morgan (Andrew R. Morgan)  atskridęs Luka Permitano (Luca Parmitano), gali tapti paskutiniu europiečiu, skridusiu Soyuz MS erdvėlaiviu.

René Pischel, Soyuz, ESA

ESA atstovas Rusijoje René Pischel paskelbė apie Europos astronautų skrydžių stabdymą Rusijos erdvėlaiviais Soyuz MS

Tokį René Pischel (ESA atstovas Rusijoje) pareiškimą vakar išplatino Rusijos žinaiskaida. 2011 metais, po 30 naudojimo metų, buvo sustabdyta JAV daugkartinių erdvėlaivių Space Shuttle programa. Astronautus į TKS ir atgal skraidino tik Rusijos erdvėlaiviai Soyuz. Už 1 skrydžio vietą JAV ir Europos Sąjunga Rusijai mokėdavo ~ 90 mln. USD. 2019 metais kovą privati kompanija SpaceX bepiločiame skrydyje į TKS ir atgal išmėgino savo Crew Dragon erdvėlaivį. Pirmasis pilotuojamas skrydis laukiamas 2019 metų gruodžio 17 dieną. Ekipažas – NASA astronautai Douglas Hurley bei Robert Behnken –  jau ruošiasi skrydžiui erdvėlaiviu Crew Dragon. NASA apie Starliner ir Crew Dragon erdvėlaivių pranešė dar 2018 metais.

Crew Dragon, DouglasHurley_RobertBehnken, Soyuz

SpaceX erdvėlaivio Crew Dragon ekipažas: Doug Hurley, Eric Boe, Bob Behnken ir Sunita Williams

Pirmojo erdvėlaivio Starliner bepilotis skrydis į TKS numatytas rugsėjo 17 dieną. Pilotuojamas testinis Starliner skrydis turėtų įvykti lapkričio 30 dieną, ekipažas bus NASA astronautai Michael Fincke bei Nicole Aunapu Mann ir Boeing astronautas Christopher Ferguson.

Boeing, Starliner, ESA

Starliner ekipažo narį Eric Boe (kairėje) pakeitė Michael Fincke

ESA, Mike_Fincke, Starliner

Mike Fincke prieš STS-134 misiją

2011 metais įvyko paskutinis Space Shuttle sistemos erdvėlaivio Atlantis skrydis STS-135, kurio vadas buvo Christopher Ferguson, o pilotas Doug Hurley. 2019 metais vadas Christopher Ferguson bus ervėlaivio Starliner vadas, o pilotas Doug Hurley taps DM-2 Crew Dragon misijos vadu.

Starliner ir Crew Dragon

Crew Dragon

Crew Dragon erdvėlaivisStarliner

Starliner erdvėlaivis

Po abiejų erdvėlaivių bepiločių ir testinių skrydžių, NASA erdvėlaivius Starliner ir Crew Dragon sertifikuos ir naudos juos skrydžiams į TKS ir atgal. Ar po 2020 metų, NASA ir ESA astronautai skraidys Rusijos erdvėlaiviais Soyuz MS, neaišku.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.