Andoya gavo finansavimą

Andoya

Andoya Space (Andøya Space) spalio 11 iš Norvegijos vyriausybės gavo 42,9 mln. USD finansavimą nedidelei palydovų paleidimo bazei Andøya mieste Šiaurės Norvegijoje. Tokią informaciją paskelbė vyriausybė. Andoya palydovų bazės teritorija bus papildyta 150 naujų pozicijų, o Norvegija po kelių metų bus šalių, galinčių paleisti palydovus iš savo teritorijos, sąraše.

Apie Andoją esu rašęs anksčiau tekste „Andoja ir Isar Aerospace sutartis

Andoya Andøya Solberg Nybo
Norvegijos ministre pirmininkė Erna Solberg (kairėje) ir prekybos bei pramonės ministrė Iselin Nybø apaskelbė informaciją apie Andoya finansavimą. NFD nuotrauka

Norvegijos Parlamentas skyrė Andøya Space 33.2 mln. USD įkūrimui ir papildomus 9.7 mln USD palaikymui. Tačiau Andoya Space pirmiausia turėjo įrodyti, kad šis projektas duos tokį patį pelną, su kokiu būtų sutikę rizikos kapitalo įmonės. Bendrovė pritaikė savo verslo modelį ir pateikė dokumentus, įrodančius, kad jie atitinka finansavimo sąlygas.

„Andøya Space“ anksčiau buvo pasirašiusi sutartis su „Isar Aerospace“ ir „Rocket Factory Augsburg“. „Andøya Space“ užtikrins reikiamas infrastruktūros paslaugas, o tarptautiniams klientams bus satelitų paleidimo galimybė. Pirmasis palydovo paleidimas iš Andøya planuojamas 2022 m. trečiąjį ketvirtį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *