ICEYE bendrovė per Ukrainos fondą teiks SAR palydovinius vaizdus. ICEYE radariniai vaizdai leidžia aptikti pokyčius Žemės paviršiuje 24 valandas.
Irako Mosulo užtvankos nuotraukose juodi kvadratai yra pokyčiai. ICEYE nuotrauka per www.BreakingDefense.com
Suomijos startuolis ICEYE paskelbė apie sutarties sudarymą su Ukrainos fondu, remiančiu šalies kariuomenę kare su Rusija. Bus pateikiami vieno SAR sato vaizdai Ukrainos vyriausybei. „Kaip susitarimo dalis, ICEYE perduos visas vieno veikiančio SAR palydovų pajėgumus Ukrainos vyriausybei naudoti regione“, – sakoma bendrovės pranešime spaudai. „SAR satą valdys ICEYE. Be to, ICEYE suteiks prieigą prie savo SAR palydovų žvaigždyno, leisdama Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms gauti radiolokacinius palydovinius vaizdus kritinėse vietose su dideliu pakartotinio apsilankymo dažnumu.
Bendrovė neatskleidė kokia yra sutarties su Serhiy Prytula labdaros fondu vertės. 2014 metais Kijeve fondą įkūrė jau minėtas komikas. Jis vėliau tapo politiku ir telkė lėšų rinkimą Ukrainos kariuomenei. Pvz: fondas surinko lėšų, kad įsigytų daugiau nei 1000 bepiločių orlaivių – pastaruoju metu keturi TB2 ginkluoti dronai buvo įsigyti iš Turkijos firmos Baykar. „ICEYE šiuo metu valdo labiausiai pasaulyje išvystyta radarinių satų vaizdo technologija“, – sakė S. Prytula pranešime. „Susitarimas yra svarbus žingsnis reaguojant į Ukrainos vyriausybės prašymą pateikti svarbius žemės stebėjimo duomenis. Tai bus labai naudinga mūsų ginkluotosioms pajėgoms.
Didžiausias SAR satų spiečius
ICEYE iki šiol paleido 21 sata ir šiuo metu valdo didžiausią pasaulyje komercinių SAR satų spiečių. Bendrovės padalinys JAV yra viena iš penkių SAR kompanijų, sudariusių studijų sutartis su Nacionaline žvalgybos tarnyba (NRO). Panašias galiojančias iki 2024 metų sutartis yra sudarusios Kalifornijos bendrovės „Capella“, „Airbus“ JAV padalinys ir „Umbra“ bei Floridos bendrovė „PredaSAR“.
10 iš 58 Roterdam uosto vaizdų, gautų nuo 2021 metų kovo 26 iki balandžio 5 dienos. Raiška 0,5 x 0,25 m. Iceye nuotrauka
2021 metų balandžio GEOINT konferencijoje, kurią kasmet šaukia Jungtinių Valstijų geoerdvinės žvalgybos fondas, NRO komercinių operacijų vadovas Pete’as Muendas paminėjo agentūros pastangas bendradarbiauti su komerciniais partneriais, kad Ukrainai teiktų SAR vaizdus ir tradicinius elektrooptinius vaizdus. Skirtingai nuo įprastų fotovaizdų gavimo būdų, SAR sistemos gali vaizdus teikti ir naktį ir per debesis.Tai labai aktualu Ukrainoje, kurios teritorijoje didžiąją metų dalį būna debesuota.
NRO ir slėpynės
Nacionalinė žvalgybos tarnyba (National Reconnaissance Office – NRO) yra sudariusi sutartis su Žemės vaizdų pirkimo su šiomis kompanijomis: Capella Space (SAR vaizdai), Hawkeye 360, Black Sky (radijo dažnių duomenų analizės įmonė), HySpecIQ, Maxar Technologies ir Planet.
Dove satų raiška prilygsta ankstyvųjų septintojo dešimtmečio Corona žvalgybinių palydovų raiškai. Dove palydovai yra daugiaspektriniai, o gauti Žemės vaizdai pateikiami iškart. Corona vaizdai buvo nespalvoti, o iki jų apdorojimo Žemėje praeidavo savaites. Fotojuostos su vaizdais iš palydovų konteineriuose buvo grąžinamos į Žemę ir tik tuomet apdorojamos. Naujieji Pelican 30 cm raiškos satai atitiks arba viršys KH-8 (Key Hole) ir KH-9 palydovų galimybes XX a. aštuntajame dešimtmetyje iki devintojo dešimtmečio vidurio.
Tai nuostabu, nes kariškiai galėjo kažką paslėpti, kai buvo tik keli vaizdo palydovai. Ar galite pasislėpti, kai satų yra šimtai ?