Kariniai Kinijos satai A dalis

Kariniai GuerraUcraChinaSatSigintCreDga

Kariniai Kinijos nuotolinio stebėjimo satai yra net dešimties skirtingų rūšių. Jau anksčiau esame rašę apie Kinijos komercinius ir vyriausybinius nuotolinius Žemės stebėjimo satus. Kariniai Kinijos satai paleidžiami greitesniu tempu nei JAV. 2021 Kinija paleido 22 žvalgybinius palydovus, įskaitant 18 elektroninių pasiklausymo įrenginių ir keturis stebėjimo palydovus. JAV iškėlė 4 žvalgybinius satus.

Kariniai satai skirstomi į komunikacinius, išankstinio perspėjimo (balistinių raketų paleidimai), meteorologinius, navigacinius (Beidou, GLONASS, GPS, Galileo), vandenyno stebėjimų, optinius, SAR ir elektroninių signalų žvalgybos (SIGINT / COMINT / ELINT).

Kariniai GuerraUcraChinaSatSigintCreDga

Kinija stipriai plečia satų galimybės ir yra antra pasaulyje po JAV pagal satų skaičių

Yunhai meteorologiniai satai

Yunhai 1 (YH-1) yra meteorologinių palydovų serija Saulės sinchroninėse orbitose (SSO). Jie pradėti kelti 2016 metais ir naudojami atmosferos, jūros bei kosmoso aplinkai tirti, o taip pat nelaimių kontrolei ir kitiems moksliniams eksperimentams. YH satai yra ir kariniai satai, kuriuos sukūrė Šanchajaus kosminių skrydžių technologijų akademija (Shanghai Academy of Spaceflight Technology – SAST) ir jų pateikti duomenys papildo civilinių Fengyun meteorologinių palydovų pateiktą informaciją.

Yunhai 2 yra šešių karinių meteorologinių satų spiečius, iškeltas 2018 metais ir renkantis atmosferos duomenis orų prognozėms bei jonosferos, klimato bei gravitacijos tyrimams.

Ludi Kancha Weixing satai

Tai didelės raiškos optiniai Žemės matavimo (Ludi Kancha Weixing – LKW) kariniai satai, veikiantys kartu su Yaogan kariniais satais. 2017-2018 metais į 489 km × 502 km, 97.46° orbitą iškelti 4 satai, gali pasiekti iki 0,7 metro skiriamąją gebą.

Tianhui satai

Tianhui (TH) yra topografinių palydovų spiečius, naudojantis optinius, radarus, gravitacijos bei magnetizmo jutiklius ir renkantis geografinę informaciją apie Žemę. Nuo 2010 iki 2022 iškelti devyni šešių skirtingų tipų satai, atliekantys kiekybinius Žemės sausumos, jūros, gravitacijos ir magnetinio lauko tyrimus. Satai sukurti CASC, juos valdo Kinijos Liaudies Išlaisvinimo Armija. Tianhui satai ir yra ZY satų programos dalis.

Tongxin Jishu Shiyan satai

Tai komunikacinių technologijų bandymų (TJS), leidžiamų į geostacionarinę orbitą nuo 2015 m., satų serija, kuri pateikiama kaip telekomunikaciniai palydovai. Iškelti 8 satai. Kai kurie iš jų (TJS-1, TJS-4, TSJ-9) yra vertinami kaip elektroninės žvalgybos (ELINT) palydovai ir kartais įvardijami kaip Qianshao-3 arba Chang Cheng satai. TJS-2, TJS-5, TJS-6 yra skirti balistinių raketų paleidimų aptikimui ir kartais dėl infraraudonųjų jutiklių vadinami Huoyan arba Ugnies Akys.

Fanhui Shi Weixing satai

FSW-3 satas

FSW satas vėl Žėmeje

FSW satų programa (karinis pavadinimas Jianbing) buvo vykdoma nuo 1974 iki 2005 m ir iškelti 23 satai, 2 startai buvo nesėkmingi. Karinė žvalgyba buvo atliekama naudojant fotojuostas, kurios 260-400 kg konteineryje grąžinamos į Žemę. Satai orbituodavo apie Žemę 175-210 km aukštyje ir fotografuodavo atitinkamus Žemės regionus. Misijos trukmė būdavo nuo 3 iki 49 parų. Pagal misijos trukmę, sato masę ir grąžinamos kapsulės masę išskiriamos trys satų kartos: FSW-1, FSW-2 ir FSW-3. Panaši buvo JAV Corona programa su Key Hole bei Sovietų/Rusijos satų programa.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *