Pietų Korėja įkūrė KASA (Korea AeroSpace Administration). Tai Pietų Korėjos Aerokosmoso Administracija. Dar iki įsteigiant ji buvo pavadinta „Korėjos NASA“, tačiau mokslininkai perspėjo, jog nereikėtų aklai sekti NASA modeliu. Jie pataria, kad išsamią kosmoso politiką Pietų Korėja turėtų kurti mokydamasi iš panašiomis aplinkybėmis gyvenančių šalių institucijų ar politikos.
KASA įsteigimo akimirka. Oficiali agentūros nuotrauka
Pietų Korėja 2024 gegužės 27 d. oficialiai įsteigė savo kosmoso agentūrą „Korea AeroSpace Administration“ (KASA). Ji vadovaus šalies kosmoso sektoriaus politikai ir pramonės plėtrai. Įsteigti agentūrą tapo įmanoma po to, kai 2024 m sausį šalies nacionalinė asamblėja priėmė įstatymą, kuriuo siekiama suvienyti vyriausybines organizacijas, atsakingas už kosmoso politiką ir projektus. Naujoji agentūra įsikūrusi Sacheone, Pietų Gjongsango provincijoje. Miestas yra maždaug už 300 km į pietus nuo Seulo. Metinis KASA biudžetas – ~ 556 mln. USD.
Administracijos planai
Atsižvelgdama į vyriausybės politiką, KASA vėliau parengs Korėjos kosmoso tyrimų planą. Juo bus siekiama skatinti daugkartinių startūnų paleidimą, Pietų Korėjos pasaulinės padėties nustatymo sistemos (GPS) plėtrą ir Mėnulio palydovų programą. Agentūra planuoja 2032 m. Mėnulyje nutupdyti nusileidimo aparatą ir suprojektuoti bei sukurti varytuvus. Tikėtina tai padės Pietų Korėjai patekti į komercinių paleidimo paslaugų rinką.
Pirmasis naujosios kosmoso agentūros administratorius Yoon Young-bin sakė: „Džiaugiuosi, kad pagaliau galėjome atidaryti KASA, apie kurią svajojo daugybė kosmoso sektoriaus žmonių, ir jaučiu ir jaudulį, ir didelę atsakomybę.“ Naujasis administratorius taip pat pridūrė: „KASA įkūrimas bus svarbus žingsnis siekiant, kad Korėja taptų visaverte kosmoso ekonomikos galybe, kuriant privačią kosmoso pramonės ekosistemą.“
Yoon Young-bin, Korėjos aerokosmoso administracijos vadovas, kalba su žurnalistais pirmąją savo darbo dieną
Yoon taip pat atkreipė dėmesį į keturis pagrindinius agentūros vaidmenis. Tai nacionalinės aviacijos politikos formavimas, mokslinių tyrimų ir plėtros iniciatyvų skatinimas, kvalifikuotos darbo jėgos ugdymas, pramonės augimo skatinimas bei tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimas.
„Skirsime vaidmenis tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje, kad kiekvieno žmogaus gebėjimai ir galimybės būtų maksimaliai išnaudotos, ir atliksime savo vaidmenį kaip orkestro dirigentas, kad jų kompetencija leistų pasiekti tvirtų rezultatų“, – sakė jis.