Kongsberg NanoAvionics mažų satų planas

Kongsberg NanoAvionics B

Kongsberg NanoAvionics bendrovė paskelbė investicijų planą, siekdama tapti pagrindiniu mažų satų spiečių tiekėju visame pasaulyje. Bendrovė per ateinančius dvejus metus siekia žymiai padidinti savo gamybos pajėgumus bei paspartinti mokslinių tyrimų ir plėtros (MTEP) programą.

Kongsberg NanoAvionics A

NanoAvionics tapusi Kongsberg NanoAvionics ir ateityje išlaikys NanoAvionics pavadinimą

„NanoAvionics“ taip pat paskelbė apie pavadinimo pakeitimą į „Kongsberg NanoAvionics“. Tai susiję su rugsėjo mėn. užbaigtu „Kongsberg“ įsigijimu. Bendrovė ir toliau prekiaus kaip „NanoAvionics“. Ji plės savo padalinius Vilniuje ir Kaune. Daugiausia dėmesio bu skiriama serijinei satų platformų gamybai. Ateinančiais metais bus samdoma daugiau žmonių gamybos pajėgumams didinti.

Intensyvinant MTEP veiklą, pagrindinis dėmesys bus skiriamas gynybinių satų magistralių patikimumui bei „NanoAvionics“ moduline architektūra, skirta sudėtingoms nuotolinio stebėjimo programoms. Satų gamintojas toliau stiprins palydovinių platformų kibernetinį saugumą, užtikrindamas klientų duomenų apsaugą.

Klientai ir kitos suinteresuotosios šalys gaus naudos iš išplėstos tiekimo grandinės per Kongsberg ir jos pramoninių technologijų patirtį. Investicijų planas ir geresnė infrastruktūra kartu su „NanoAvionics“ galimybėmis mažų satų pramonėje leis sukurti naujus patobulintus produktus. Tai padidins „NanoAvionics“ palydovų prieinamumą visame pasaulyje.

„Kongsberg investicijos ir patirtis, kartu su mūsų tyrimų, gamybos bei misijų patirtimi leidžia plėstis ir augti. Tai leidžia kurti naujus produktus“, – sakė Vytenis J. Buzas, Kongsberg NanoAvionics generalinis direktorius. „Dabar esame gerai pasiruošę tapti pagrindiniu mažų satų spiečių tiekėju visame pasaulyje.

Eirik Lie, Kongsberg Defense & Aerospace prezidentas ir NanoAvionics pirmininkas, sakė: „NanoAvionics padarė įspūdingą žingsnį, kad jau taptų viena iš pirmaujančių mažų satų misijų integratorių šioje pramonėje ir ja pasitikėtų klientai bei partneriai. Būdami bendrovės šeimos nariais, jie yra geresnėje padėtyje. Jie gali pateikti aukštos kokybės bei ekonomiškai efektyvius pasiūlymus visoje vertės randinėje, skirtoje mažoms satų sistemoms.

Tarptautinė aukštųjų technologijų grupė „Kongsberg“, įsteigta 1814 metais su būstinė Norvegijoje, 2022 m. įsigijo dalį didžiąją dalį kontrolinio „NanoAvionics“ akcijų paketo.

Kongsberg vasaros pirkiniai

2022 liepos 5 dieną Norvegijos technologijų korporacija „Kongsberg Defense & Aerospace“ (Kongsberg) pasirašė sutartį dėl Lietuvos mažųjų satų platformų gamintojo ir misijų integratoriaus „NanoAvionics“ įsigijimo. Tai papildys įmonės portfelį mažų satų gamybos produktais ir technologijomis.

Kongsberg NanoAvionics C

NanoAvionics turi klientus iš daugiau nei 40 šalių

Norvegų bendrovė įsigijo 77 % bendrovės akcijų už 65 mln. € įmonės vertės, o dabartinė NanoAvionics pagrindinė savininkė „AST & Science“ parduos visas akcijas. „NanoAvionics“ vadovybei priklausys 23 % bendrovės akcijų. Bendrovės sujungs savo technologijas, įskaitant norvegų bendrovės erdvėlaivių posistemes ir palydovines antžemines stotis. „NanoAvionics“ kartu su daugiau nei 150 darbuotojų ir klientų iš daugiau nei 40 šalių atsižvelgs į šį sandorį. Vasarą norvegų bendrovė atidarė naują 6000 m2 pastatą su specializuotomis plėtros ir gamybos patalpomis.

Norvegų kompanija „Kongsberg Defense & Aerospace“ iš NanoAvionics užsakė tris mikrosatus, skirtus kosminei jūrų stebėjimo misijai Šiaurės jūros zonoje, pranešė Kongsbergas. Palydovai bus pagrįsti NanoAvionics MP42 mikropalydovine magistrale. MP42 modulinės mikropalydovinės magistralės yra optimizuotos nuotoliniam aptikimui, dideliam duomenų pralaidumui, sudėtingoms ryšių misijoms, avariniam ryšiui ir tyrimų misijoms.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *