Kosminės teisės yra viso pasaulio valstybėms, nes kosmoso industrija plečiasi
Siekiant teisingumo kosminės teisės principus suformulavo Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja 1962 metų deklaracija „Deklaracija dėl teisinių principų, reglamentuojančių valstybių veiklą tiriant ir naudojant kosminę erdvę“. Deklaracijos esmė yra „Kosmosas ir jame esantieji objektai negali būti pasisavinami ar okupuojami, nei skelbiama jiems suverenumo teisė”. 1966-ais vėl JT iniciatyva sudaryta tarptautinė Kosmoso Sutartis, kurią pasirašė
Galiojanti ir pirmiausiai JAV, Jungtinės Karalystės ir Sovietų Sąjungos pasirašyta yra 1967 sausio 27 dienos „Sutartis dėl principų, reglamentuojančių valstybių veiklą tiriant ir naudojant kosminę erdvę, įskaitant Mėnulį ir kitus dangaus kūnus„. Parašus ant kartais dar vadinamos „Kosmoso sutarties” teksto padėjo 124 valstybės. Sutarties esmė yra „Kosmosas yra „res komunis“ – žmonių bendroji nuosavybė“ (analogiškai Žemės vandenynams).
1967 sausio 27 dienos sutarties pasirašymo momentas
Po sėkmingų JAV ekspedicijų Mėnulin jau 1979-ais paruošta Sutartis dėl Mėnulio, tačiau lig šiol niekas nepasirašo.
Be minėtų kosminės teisės sutarčių yra kitos: „Susitarimas dėl astronautų gelbėjimo, astronautų grąžinimo ir į atvirąją kosmoso erdvę paleistų objektų grąžinimo (Gelbėjimo susitarimas)”; „Konvencija dėl tarptautinės atsakomybės už kosminių objektų padarytą žalą (Konvencija dėl atsakomybės)”; „Konvencija dėl į kosmosą paleistų objektų registravimo (Registravimo konvencija)”; „Susitarimas dėl valstybių veiklos Mėnulyje ir kituose dangaus kūnuose (Mėnulio susitarimas)”.
Kitos sutartys
Dėl TKS susitarę JAV, Rusija, ES, Kanada ir Japonija tapo bendrasavininkais su teisėmis taikyti kriminalinę jurisdikciją. Jau buvo nemalonus atvejis, kai 2019-ais astronautė E. McLane ir jos sutuoktinis S. Wordey skyrybų metu bylinėjosi su TKS, bet teismas aptiko tik šmeižtą.
Kosmoso atradimus jau įprasta žymėti nacionalinėmis vėliavomis ir lyg herbais. Taip 1959-ais pasiekusi Mėnulį Luna-2 turėjo 2 plienines sferas su herbinėmis plokštelėmis bei 5-kampėmis žvaigždėmis. Apollo, Čandrajan ir Berešit „nešė“ tik vėliavėles.
Nuo 2020-jų JAV visiems siūlo jungtis prie Artemis projektų. Šis projektas yra sėkmingas, o prie Artemis jau prisijungė per 40 šalių, paskutinioji birželio 17 dieną prie Artemis prisijungė Armėnija. Palyginimui – Kinijos Tarptautinės Mėnulio tyrimų stoties (International Lunar Research Station – ILRS) programa, kurią yra pasirašusios 10 valstybių.