Menas – idėja Mėnuliui

Menas Lakshmi Mohanbabu

Menas ir Mėnulis. Šviežia idėja ir kiti meniški astronautiniai sumanymai

Menas Lakshmi Mohanbabu

Menininkė ir dizainerė Lakshmi Mohanbabu prie populiariausios darbų „Interaction” (Sąveika) serijos kūrinio 

Singapūro architektė Lakshmi Mohanbabu pasiūlė susieti astronautiką, kosmosą bei Žemės meną kubsatu „Structure and Reflectance“ (Sandara ir Sumąstymas), kuriame tilps 100 Žemės meno šedevrų paroda, ir nugabenti į TKS, o 2025 metais – Mėnulin kaip „Moon Gallery“. Idėja buvo brandinama Nanyang universitete ir SC3DP (Singapore Centre for 3D Printing), kuriant, gaminant, bandant kelis kubsatus iš inkonelio bei  nerūdyjančio plieno. Naujausią kūrinį su įterptais į nanopaviršius kristalais papildė lazerinio lydymo miltelinė technologija (dr. M. Seita). Optinis kontrastas kristalų dėka kuria unikalią geometriją, lyg atspindinčią žmogaus dvilypumą: nematomą mintį ir veržlią emociją (analogiškai Mėnuliui – viena pusė nematoma iš Žemės, kita – pasiekiama tik astronautikai).

Lakshmi Mohanbabu: begalybė, tarpusavio priklausomybė ir sąveika yra sąvokos, būdingos visuose mano darbuose.

Kubsato „Structure and Reflectance“ I-is „veidas“ Primary“ vaizduoja lyg Mėnulį; II-is „Windmill“ – dvejom vėjo jėgainėmis energiją ir erdvėlaikį; III-is „Dromenon“ – ravelių labirintą, lyg brėžiantį Visatos pažinimą; IV-is „Nautilus“ – mūsų žmogišką DNR spiralę kaip unikalų Visatos reiškinį.

Jau netrukus šį kubsatą NG-17 Cygnus nugabens į TKS pirmajam dialogui tarp meno ir technikos, nors jau turėjome gyvų kino menininkų ir tebeturim akvarelininkų.

Gi Japonijos National Institute of Natural Science su Kioto universitetu bei tarptautiniu OISTER (Optical and Infrared Synergetic Telescopes for Education and Research) rūpinasi Saulės tipo žvaigžde EK Draconis 111 šm tolumoj. K. Namekata paskelbė straipsnį „Saulės tipo žvaigždės žybsnio išmetų stebėjimas“, aprašydamas supermasyvias (bent 10 kartų viršijančias stebėtas mūsų Saulėje) plazmines dujų, jonų ir elektronų išmetas net 500 km/s greičiais. Spėjama šią žvaigždę esant „labai jauna“ ir vykdančia procesus, panašius į buvusius mūsų Saulės praeity.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *