NASA ir lėkis Mėnulin

Koch, Meir, NASA

Christina Koch, Jessica Meir, NASA – išėjimas į atvirą kosmosą ir lėkis Mėnulin.

Jau anksčiau rašėmė apie NASA planus į pirmąją Mėnulio misiją išėkdinti moterį. Jessica Meir nulėkė į Tarptautinę Kosminę Stotį 2019 rugsėjo 25 dieną.

Koch, Meir, EVA, NASA

Astronautė Christina Koch (nuotraukos kairėje, skafandras su raudonomis juostelėmis) ir Jessica Meir dirba prie Tarptautinės Kosminės Stoties

Christina Koch Jessica Meir

Christina Koch ir Jessica Meir atviroje kosminėje erdvėje praleido 7 val. 17 min

Jessica U. Meir – NASA astronautė, pirmas skrydis į kosmosą, kelis kartus buvo įtraukta į dublerių ekipažą. Astronaute siekė būti jau nuo 5 metų. Kai mokytoja paklausė kuo nori būti, tai nupaišė savo Mėnulyje su vėliava. Į Tarptautinę Kosminę Stotį išskrido rugsėjo 25 dieną kartu su Rusijos kosmomautu Oleg Skripochka ir Jungtinių Arabų Emiratų astronautu Hazzaa Ali Almansoori. Kartu su Oleg Skripochka parskris į Žemę 2020 pavasarį.

Jessica U. Meir Scripps Okeanografijos Institute gavo jūrų biologijos daktaro laipsnį ir dirbo Lockheed Martin programoje „Žmogaus tyrimai sumažintos gravitacijos sąlygomis”. J. Meir yra nardytoja ir dalyvavo nardymo ekspedicijose Antarktidoje bei Belize, buvo NASA ekstremalių aplinkų operacijų nariu misijoje po vandeniu ir olose. Savo mokslinėje karjeroje J. Meir daugiausia dėmesio skyrė gyvūnų fiziologijai ekstremaliose sąlygose, tyrinėjo karališkuosius pingvinus Antarktidoje, didžiuosius ruonius Kalifornijoje bei žasis post doktorantūros studijose Britų Kolumbijos universitete.

Inžinierės astronautės Christina Koch ir Jessica Meir dirbo Tarptautinės Kosminės Stoties išorėje ir pakeitė įrenginį BCDU (24 vnt. po 100 kg masės, veikė nuo 2000 metų, t.y nuo TKS pradžios). Tai akumuliatorių įkrovos iškrovos reguliatorius, valdantis akumuliatorių įkrovos iškrovos procesus Saulės elementų skydams pakraunant akumuliatorius. Neužmirškime, jog Tarptautinė Kosminė Stotis orbituodama apie Žemę, per parą apsisuka 16 kartų. Dalį laiko akumuliatoriai yra neįkraunami, nes TKS lekia Žemės šešėlyje.

Pirmas dviejų astronaučių išėjimas į atvirą kosmosą spalio 18 dieną truko 7 val. 17 min. Jo metu buvo sutaisytas baterijų pakrovimo iškrovimo įrnginys. Įrenginys, reguliavęs baterijų pakrovimą ir iškrovimą nuo Saulės baterijų, buvo sugedęs. Vėliau, jau sugrižus astronatėms į TKS vidų, 61 misijos kontrolė patvirtino įrenginio veiksmingumą.

Moterys, NASA ir EVA

Šis EVA (Extravehicular Activities – išėjimai į atvirą kosminę erdvę) buvo 8 išėjimas į atvirą kosminę erdvę 2019 metais. Viso nuo kosminių skrydžių pradžios buvo atlikti 221 išėjimas į atvirą kosminę erdvę, jų bendra trukmė 57 paros, 20 val. 29 minutės. Jessica Meir į atvirą kosmosą išėjo pirmą kartą, Christine Koch – ketvirtą kartą, o bendras jų buvimo laikas atviroje kosminėje erdvėje yra 27 val. 48 min.
Christine Koch į misiją TKS atskrido 2019 kovą ir išbus 11 mėnesių. Tyrėjai Žemėje stebės ilgalaikio kosminio skrydžio poveikį moteriai. Tai labai padės ruošiantis žmogaus misijoms į Mėnulį ir Marsą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *