Okeanija ir kosmosas

Okeanija

kosmosas, Okeanija, tolimi pasauliai Australija, Naujoji Zelandija bei Ramiojo vandenyno salos. Šio Žemės regiono valstybės 2018-2020 metais kosmosui skyrė 270.94 mln USD. 2019 ir 2020 metais valstybių vyriausybių išlaidos kosmosui stipriai sumažėjo (2020 skirta tik 14.49 mln USD). Tai siejama su privataus sektoriaus investicijomis į kosmosą. Pavyzdžiui, Naujosios Zelandijos kosmoso pramonėje dominuoja privatūs veikėjai, o vyriausybė teikia tik minimalų finansavimą.

Okeanija

Naujosios Zelandijos ir Australijos (arba Okeanija) vyriausybių išlaidos kosmosui 2020 metais. M – mln USD

Australijoje veikia kelios agentūros, dirbančios skirtinguose kosmoso pramonės sektoriuose. Naujosios Zelandijos vyriausybė daugiau dėmesio skiria reguliavimo infrastruktūros tobulinimui ir siekia pritraukti privatų sektorių į šalies kosmoso pramonę. Fidžis neturi nacionalinės kosminės programos, tačiau jo uostas yra Kinijos kosmoso ir palydovų sekimo laivo „Yuan Wang“ bazė.

Okeanija Afrika

Okeanijos ir Afrikos kosmoso biudžetų palygunimas 2018-2020 metais

Australija – Australian Space Agency (ASA), Naujoji Zelandija – New Zealand Space Agency

Naujosios Zelandijos kosmoso agentūra buvo įkurta 2016 prie Verslo, inovacijų ir užimtumo ministerijos. Ji veikia kaip kosmoso politikos, reguliavimo ir sektoriaus plėtros agentūra ir finansuojama iš Verslo, inovacijų ir užimtumo ministerijos Mokslinių tyrimų biudžeto. Vyriausybė reguliuoja ir tarpininkauja  kosmoso pramonės privačioms struktūroms. 2018-2019 kosmoso sektoriaus pajamos siekė 1.75 mlrd. USD. Šalis ketina 2022 išlėkdinti savo satą.

Australijos kosmines išlaidas vykdo skirtingos civilinės agentūros. Tai naujai įsteigta ASA, „Digital Earth Australia“ (DEA), „Geoscience Australia“, Meteorologijos biuras, Australijos geografinės erdvės žvalgybos organizacija (AGO) ir Australijos gynybos ministerija, išleidžianti iki 1 mlrd. USD su kosmosu susijusiai veiklai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *