Crew 2 jau orbitoje

Crew 2 iss_on_orbit

Crew 2 misija prasidėjo balandžio 23 d, 5 val. 49 min. (EDT) iš 39A starto aikštelės Kenedžio kosminiame centre, Floridoje.

SpaceX launch Crew 2

Skrydžiai į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) tapo įprasti

Kompanijos SpaceX Falcon 9 startūnas iškėlė erdvėlaivį Crew Dragon su NASA astronautais Shane Kimbrough bei Megan McArthur kartu su JAXA (Japonijos kosmoso tyrimų agentūra) astronautu Akihiko Hoshide ir ESA (Europos kosmoso agentūra) astronautu Thomas Pesquet. 4 astronautai pradėjo šešių mėnesių trukmės mokslo misiją TKS. Crew 2 misijos metu SpaceX vadovaus erdvėlaiviui iš savo misijos valdymo centro Hawthorne, Kalifornijoje, o NASA komandos stebės kosminių stočių operacijas viso skrydžio metu iš Misijos Kontrolės centro Hiustone.

Balandžio 24 d. 5 val. 8 min. (EDT laiku) Dragon su misijos Crew 2 astronautais autonominiu būdu prisijungė prie Tarptautinės Kosminės Stoties. Astronautai Sh. Kimbrough, M. McArthur, A. Hoshide ir T. Pesquet’as prisijungė prie Shannon Walker, Michael Hopkins, Victor Glover ir Mark Vande Hei iš NASA 65 misijos ekipažo ir prie Soichi Noguchi iš JAXA bei Roscosmos kosmonautų Olego Novitskiy ir Pyotro Dubrovo. Trumpam laikui TKS įgulos skaičius padidės iki 11 žmonių. Po kelių dienų į Žemę sugrįš Crew-1 astronautai Michael Hopkins, Shenon Walker, Victor Glover (NASA) ir JAXA astronautas Soichi Noguchi. Jie Tarptautinėje Kosminėje Stotyje dirbo nuo 2020 m. lapkričio 15 dienos.

Beje, Victor Glover yra Mėnulio misijos Artemis potencialus astronautas.

Crew 2 ekipažas

Apie Crew 2 ekipažą esame rašę tekste „Besiruošiant Crew-2 misijai

Crew 2

Misijos Crew-2 vadas JAV astronautas Sh. Kimbrough, o astronautė M. McArthur – erdvėlaivio Crew Dragon pilotė. JAXA astronautas A. Hoshide ir ESA astronautas Th. Pesquet borto inžinieriai

SPACEX Crew 2

Crew 2 misijos ekipažas. SpaceX nuotrauka

53 metų misijos vadas Shane Kimbrough į kosmosą lėkė du kartus: 2008 metais (erdvėlaivis Endeavour, misija STS-126) ir 2016 metais erdvėlaiviu Sojuz misijoje 49/50. Kosmose dirbo 189 paras, per jas atliko 6 išėjimus į atvirą kosmosą. Jame dirbo per 39 valandas. Astronautas domisi beisbolu, golfu, bėgimu ir sunkiaja atletika. Į NASA atėjo iš JAV armijos, turi aerokosminės technikos bakalauro ir kosminės erdvės tyrimo magistro laipsnius.

Astronautė Megan McArthur, kilusi iš Honolulu, turi aerokosminės technikos bakalauro ir okeonografijos mokslo daktaro laipsnius. Dalyvavo erdvėlaivio Atlantis misijoje STS-125 2009 metais. Tai buvo penktoji ir paskutinė kosminio Hablo teleskopo remonto misija. M. McArthur kosmose praleido 13 parų. Laisvalaikiu domisi povandeniniu plaukiojimu, žygiais ir kulinarija. Visai galimas dalykas, jog M. McArthur taps pirmąja moterimi Mėnulyje. astronautika.lt komentaras: M. McArthur nepateko į Artemis misijos astronautų sąrašą.

Japonijos Kosmoso agentūros (JAXA) astronautas Akihiko Hoshide turi aerokosminės technikos bakalauro laipsnį. Iki atėjimo į JAXA, astronautas dalyvavo raketos H-II, TKS eksperimentinio modulio Kibo ir krovininio erdvėlaivio HTV konstravimo darbuose. Dalyvavo dviejuose kosminiuose skrydžiuose. 2008 metais, misijos STS-124 metu, prie TKS prijungė Japonijos Kibo modulį. Antrasis skrydis į Tarptautinę Kosminę Stotį buvo 2012 metais Rusijos erdvėlaiviu Sojuz TMA-05M. Bendras skrydžio kosmose laikas yra 124 paros.

Europos Kosmoso Agentūros astronautas Thomas Pesquet bus jauniausias ekipažo narys. Jam 42 metai. Per savo astronauto karjerą į kosmosą skrido vieną kartą, 2016 metais. 50 ir 51 ekspedicijos į Tarptautinę Kosminę Stotį sudėtyje dirbo 196 paras. Mėgsta groti saksofonu, turi daug povandeninio plaukiojimo ir šuolių parašiutu patirties. Th. Pesquet misija į TKS pavadinta Alfa vardu. Tai prancūzų tradicija suteikti kosminėms misijoms žvaigždžių ar žvaigždynų vardus. Alfa yra Kentauro ryškiausia žvaigždė. Pirmoji Th. Pesquet misija buvo pavadinta Proksima (Kentauro žvaigždyno arčiausia žvaigždė Saulei).


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *