Misijai Crew-1 artėjant

Crew-1 mission

Tebevykstant Demo-2 misijai, Žemėje prasidėjo pasiruošimas Crew-1 misijai. Tuo metu prie Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) daugiau nei 60 parų buvo prisijungęs SpaceX erdvėlaivis Crew Dragon su NASA astronautais  Bob Behnken ir Doug Hurley.

Crew-1 Falcon 9 pirmoji pakopa

SpaceX ir NASA pasiruošimas Crew-1 misijai prasidėjo nuo raketos Falcon 9 pirmosios pakopos

Misijos ekipažas

NASA astronautai Michael Hopkins, Shenon Walker, Victor Glover ir JAXA astronautas Soichi Noguchi treniravosi su įranga, kurią jie naudos TKS. Taip pat mokėsi komandinio darbo įgūdžių. Tikslią datą NASA paskelbs užbaigusi misijos Demo-2 duomenų analizę bei užbaigusi erdvėlaivio Crew Dragon sertifikavimą. Crew-1 misija gali startuoti iš Kenedžio kosminio centro starto aikštelės LC-39A 2020 metų rugsėjo 27 dieną. Numatoma misijos trukmė yra 210 parų.

Misijos vadas, 51 metų Michael Hopkins davyvavo 37/38 misijoje Tarptautinėje Kosminėje Stotyje (skrido Rusijos erdvėlaiviu Soyuz TMA-10M) ir kosmose praleido 166 paras. Atviroje kosminėje erdvėje (2 išėjimai) dirbo 12 val. 58 min. 44 metų erdvėlaivio Crew Dragon pilotui Victor Glover tai bus pirmasis skrydis į kosmosą. Misijos specialistas, JAXA astronautas Soichi Noguchi kosmose praleido 177 paras. Jis dalyvavo dviejuose skrydžiuose: Space Shuttle erdvėlaiviu Atlantis (2005 metai, 13 parų 21 val., vadinamoji sugrįžimo misija po erdvėlaivio Columbia subyrėjimo leidžiantis atmosferoje) ir 22/23 TKS misijoje.

ShanonWalker_Cupolla

Shannon Walker žvelgia pro iliuminatorių į Karibų jūrą. NASA nuotrauka

Shannon Walker, 53 metų misijos specialistė, kosmose yra praleidusi 163 paras (erdvelaiviu Sojuz TMA-19 TKS 24/25 misijoje) ir galbūt ji bus pirmoji moteris Mėnulyje.

Crew-1 mission

NASA astronautai pradėjo ruoštis misijai SpaceX erdvėlaiviu Crew Dragon

Crew-1 misija

Crew-1 misijai ruošiamas kompanijos SpaceX erdvėlaivis Crew Dragon C207

Crew-1 Michael Hopkins

Crew-1 misijos narys skrydžio Michael Hopkins treniruotėse

Crew-1 patch

Misijos logo

Crew-1 Victor Glover A

Būsimos misijos narys Victor Glover su virtualios realybės akiniais ruošiasi skrydžiui

Jau anksčiau esamę rašę apie pasibaigusią misiją Demo-2, apie būsimą misiją Crew-2 ir jos narius. Šalia stipraus įsiveržimo į astronautiką erdvėlaiviu Crew Dragon, SpaceX toliau didžiuliais tempais rengiasi interneto palydovų žvaigždyno Starlink sukūrimui ir ruošiasi erdvėlaivio startūno Starship bandymams su SN7 ir SN8 prototipais.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *