Pagal OroraTech technologiją Graikija kuria priešgaisrinę sistemą

OroraTech-Extended-constellation

Naudodama „OroraTech” technologiją Graikija kuria nacionalinę miškų priešgaisrinę sistemą ir, galbūt, bus pirmoji šalis pasaulyje…

OroraTechs-FOREST-3-next-generation-thermal-sensor

„OroraTech” naujos kartos terminis jutiklis FOREST-3. Kompanijos nuotrauka

Graikijos skaitmeninio valdymo ministerija paskelbė apie investicijas į keturis šiluminius palydovus ir miškų gaisrų sistemą. Investicijos yra vykdomos kartu su Žemės šiluminės stebėsenos paslaugų teikėja „OroraTech”. Kartu su Graikijos subrangovų konsorciumu „OroraTech” pristatys miškų gaisrų valdymo sistemą bei antžeminę įrangą bei duomenų apdorojimo paslaugas. Tuo pačiu bus sukurtas visos Graikijos teritorijos miškų gaisrų stebėsenos satų spiečius.

Sutartį padės įgyvendinti Europos Kosmoso Agentūra (EKA), o jai vadovaus Graikijos skaitmeninio valdymo ministerija ir Graikijos kosmoso centras. 20 mln. eurų investicija yra skubus sprendimas kovai su vis dažnesne ir intensyvesne miškų gaisrų problema. „Specialiai investuodami į orbitines technologijas, mes realiai keičiame situaciją stebėdami miškų gaisrus, keliančius grėsmę žmonių gyvybėms, mūsų ekosistemoms bei ekonomikai”, – sakė Graikijos skaitmeninio valdymo ministras Dimitris Papastergiou. „OroraTech” miško gaisrų aptikimo ir stebėsenos sistema iš orbitos skenuoja gaisrus.”

OroraTech ir partneriai

EKA paskelbtą atvirą konkursą laimėjo Vokietijos bendrovė ir jos partneriai iš Graikijos. OroraTech duomenų paslaugos bus tiesiogiai teikiamos Graikijos ekstremaliųjų situacijų tarnyboms, naudojant šalies universitetų ir pramonės įmonių patirtį.

Bendrovė bendradarbiauja su Atėnų nacionaliniu technikos universitetu kuriant duomenų produktų algoritmus, Atėnų nacionaliniu ir Kapodistrijos universitetu kuriant kosminius jutiklius ir kalibravimo iniciatyvas. Su „Satways Ltd.” dirbama produktų sąveikos srityje, o su „Attisat S.A.” – statant Graikijoje esančią antžeminę stotį. „Pasaulinio lygio mūsų Graikijos partnerių žinios infraraudonųjų jutiklių srityje yra labai svarbios, kad galėtume pasiūlyti geriausią sprendimą šiai šaliai”, – teigė „OroraTech” generalinis bei techninis direktorius Martin Langer. „Graikija bus pirmoji šalis pasaulyje, kurioje bus įdiegta nacionalinė palydovinė miško gaisrų sistema.

Bendrovės įkūrimas

Ororatech-Founders-ltor-Florian-Rupert-Bjorn-Thomas-

Iš kairės: F. Mauracher, R. Amann, B. Stoffers ir T. Grubler po OroraTech įkūrimo Miunchene.

2018 metais Thomas Grubler, Björn Stoffers, Florian Mauracher bei Rupert Amann, sėdėdami mažame studentų bute ir diskutuodami, kaip Žemę paversti geresne vieta, įkūrė Miuncheno technikos universiteto padalinį, vėliau startuolį, „OroraTech”. Bendrovė naudoja infraraudonųjų spindulių duomenis iš palydovų, kad vyriausybiniams ir privatiems pramonės klientams teiktų informaciją apie miškų gaisrus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *