CONTEC ir Astrolight partnerystė

Laurynas Maciulis Astrolight „Inovacijų agentūros“ nuotr. Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/mokslas-it/kosminiai-lietuvos-startuolio-astrolight-tikslai-ir-ambicinga-vizija-einame-i-prieki-nepaisydami-visu-sunkumu-1290-2202670?utm_medium=copied Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/mokslas-it/kosminiai-lietuvos-startuolio-astrolight-tikslai-ir-ambicinga-vizija-einame-i-prieki-nepaisydami-visu-sunkumu-1290-2202670?utm_medium=copied

Lietuvos ambasada Pietų Korėjoje birželio 14 dieną džiaugiasi galėdama pranešti apie naują Pietų Korėjos pirmaujančios kosmoso bendrovės CONTEC ir „Astrolight” partnerystę, kurios tikslas – plėtoti laisvosios kosminės optikos (Free Space Optics – FSO) ryšio galimybes. Apie Lietuvos bendrovė Astrolight rašėme anksčiau tekste „Astrolight – alternatyva SpaceX„.

CONTEC Astrolight

Dr. Sunghee Lee ir Laurynas Mačiulis po susitarimo memorandumo pasirašymo

Birželio 13 d. Tarptautiniame 2024 m. kosmoso viršūnių susitikime (International Space summit- ISS 2024) CONTEC generalinis direktorius Dr. Sunghee Lee ir „Astrolight” generalinis direktorius Laurynas Mačiulis pasirašė susitarimo memorandumą, kuriuo ketinama bendradarbiauti kuriant laisvosios erdvės optikos (FSO) ryšio galimybes.

Tai apima bendradarbiavimo veiklą, susijusią su FSO technologijų tyrimais ir kūrimu naudojant CONTEC optines antžemines stotis, „Astrolight” lazerinių ryšio terminalų palaikymu ir naudojimu bei CONTEC antžeminių stočių tinklo palaikymu ir naudojimu.

2019 m. įkurta bendrovė „Astrolight” vykdo misiją – diegti inovacijas palydovinio optinio ryšio rinkoje. Bendrovei „Astrolight” vadovauja buvęs „Kongsberg Nanoavionics” vienas iš įkūrėjų ir technikos direktorius L. Mačiulis. Kartu su juo ir įkūrėjai, turintys didelę patirtį fotonikos ir kosmoso rinkose. „Astrolight” lazerinio ryšio terminalas ATLAS išsiskiria iš konkurentų dėl mažo dydžio ir mažo energijos suvartojimo, panaudojant „Astrolight” patentuotą spindulio nukreipimo ir modulinės optinio stiprintuvo sistemos konstrukciją.

CONTEC yra pasaulyje pirmaujanti kosmoso bendrovė, įsikūrusi Pietų Korėjoje. Ji teikia visus vertikalios grandinės sprendimus. Tai: antžeminių stočių inžineriniai sprendimai, antžeminė stotis kaip paslauga (ground station-as-a-service – GSaaS), satų vaizdų apdorojimas, analizės ir taikomųjų programų sprendimai. CONTEC turi dvi dukterines įmones. Bendrovė „CONTEC Space Optics” – projektuoja ir gamina didelės skiriamosios gebos elektrooptines kameras. Kita bendrovė – „CONTEC Earth Service” – teikia aplinkos stebėsenos sprendimus. Pietų Korėjos bendrovė devyniose šalyse turi 10 antžeminių stočių.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *