Panama ir Austrija pasirašė Artemis susitarimus

Panama Astrija Tailandas Artemis Acccords-2

Panama, Austrija ir Tailandas prisijungė prie Artemis susitarimų

Gruodžio 11 d., trečiadienį, per atskiras pasirašymo ceremonijas NASA būstinėje Vašingtone Panama ir Austrija pasirašė Artemis susitarimus ir tapo 49-ąja ir 50-ąja valstybėmis, įsipareigojusiomis atsakingai tyrinėti kosmosą visos žmonijos labui.

Panama Austria Tailandas signs-Artemis-accords

NASA administratorius Bill Nelson ir Austrijos ambasadorė JAV Petra Schneebauer pasirašanti Artemis susitarimus. Dešinėje Valstybės departamento Okeanų ir tarptautinių aplinkos bei mokslo reikalų biuro sekretoriaus padėjėja Jennifer Littlejohn. Nuotrauka NASA, Joel Kowsky

Austrijos Respublikos ambasadorė Jungtinėse Valstijose Petra Schneebauer pasirašė susitarimus Austrijos vardu ir tapo 50-ąja pasirašiusia šalimi. „Austrija didžiuojasi galėdama pasirašyti Artemis susitarimus, kurie yra svarbus žingsnis skatinant tarptautinį bendradarbiavimą civilinio Mėnulio tyrinėjimo srityje ir plečiant žmonijos buvimą kosmose“, – sakė P. Schneebauer.

„Pasirašydami susitarimus dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimą taikiai, atsakingai ir bendradarbiaujant naudoti kosmosą, kartu pabrėždami, kad remiame tvirtą daugiašalę partnerystę ir mokslo pažangą. Šis bendradarbiavimas atvers naujas perspektyvas Austrijos įmonėms, mokslininkams ir mokslinių tyrimų institucijoms dalyvauti novatoriškose kosmoso iniciatyvose“, – užbaigė ambasadorius.

Austrijos pasirašymo renginyje taip pat dalyvavo JAV valstybės departamento Okeanų ir tarptautinių aplinkos ir mokslo reikalų biuro sekretoriaus padėjėjos pareigas einanti Jennifer Littlejohn.

panama Austrija tailandas joins Artemis acordings

Panamos ambasadorius JAV J. Healy (dešinėje) kartu su NASA administratoriumi B. Nelson pasirašo Artemis susitarimus. Nuotrauka NASA, Joel Kowsky

Taip pat anksčiau vykusioje pasirašymo ceremonijoje NASA priėmė Panamos atstovus. Panamos Respublikos ambasadorius JAV José Miguel Alemán Healy Panamos vardu pasirašė Artemis susitarimus. Renginyje taip pat dalyvavo JAV Valstybės departamento Vandenynų ir tarptautinių aplinkosaugos bei mokslo reikalų biuro vyriausiojo sekretoriaus padėjėjo pavaduotojas Tony Fernandes.

„Šiandien Panama užima vietą tarp daugelio kitų tautų, žvelgiančių ne tik į mūsų horizontus, bet ir į horizontus už mūsų planetos ribų, tyrinėjančių, besimokančių ir prisidedančių prie žmonijos kolektyvinio pažinimo“, – sakė J. Alemán. „Ši akimirka yra kur kas daugiau nei diplomatinis parašas. Tai drąsus įsipareigojimas taikiems tyrinėjimams, moksliniams atradimams ir tarptautiniam bendradarbiavimui.“

Gruodžio 16 d.prie Artemis prisijungė Tailandas

Artemis šalys

Praktiniai atsakingo kosmoso tyrinėjimo principai išdėstyti 2020 metais Artemis susitarimuose. Juos 2024 gruodžio 18 d. pasirašė 51 šalis: Angola, Argentina, Armėnija, Australija, Austrija, Bahreinas, Belgija, Brazilija, Bulgarija, Čilė, Čekijos Respublika, Danija, Dominikos Respublika, Ekvadoras, Estija, Graikija, Indija, Islandija, Ispanija, Italija, Izraelis, Japonija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Jungtinė Karalystė, Kanada, Kipras, Kolumbija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Meksika, Naujoji Zelandija, Nigerija, Nyderlandai, Peru, Pietų Korėja, Prancūzija, Rumunija, Ruanda, Saudo Arabija, Singapūras, Slovakija, Slovėnija, Švedija, Šveicarija, Tailandas, Vokietija, Ukraina ir Urugvajus. Šios šalys patvirtina Susitarimuose nustatytus tvarios civilinės veiklos kosmose principus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *