Reklama iš kosmoso

Avant Space

reklama, kosmosas, palydovai, žvaigždynai – dar dešimt metų ir pamiršime žvaigždynus

AvantSpaceA

Per dešimt metų į orbitą planuojama iškelti apie 100 tūkst. interneto ir įvairių reklamos teikėjų palydovų

Rusijos kosminis startuolis Avant Space, veikiantis nuo 2013 metų, paskelbė planus kosmose teikti reklamos paslaugas. Bendrovė ketina sukurti 30 satelitų žvaigždyną ir rodyti įvairių kompanijų logotipus iš kosmose. 16U dydžio pirmąjį satelitą bandymams ketinama iškelti 2022 metais, likusius iki 2023 pabaigos. Vienkartinis parodymas kainuos ~ 119 tūkst. €. 7.5 kg palydovai orbituos 600 km aukštyje, bendra projekto kaina yra apie 17-23 mln. €.

Avant Space direktorius Aleksandr Malinin pasakoja: „Palydovų lazerinės sistemos bus įjungiamos palydovams lekiant virš didelių miestų. Logotipo dydis sieks apie 1.50, o tai yra maždaug trys Mėnulio pilnatys. Vienu metu reklamą galės stebėti keli milijonai žmonių“.

Startuolis gavo 35 tūkst € mobilios aplikacijos, skirtos koduotiems vaizdams reklamoje atpažinti, sukūrimui. Tai gali būti reklama, akcija, nuolaida rekėms ir t.t. Dar anksčiau, 2015-2016 metais, startuolis iš Skolkovo fondo gavo 403 tūkst. € joninių varytuvų sukūrimui.

Panašiai reklamas iš kosmoso ketina rodyti ir startuolis iš Kanados Geometric Energy Corporation (GEC). Idėja truputį kita nei Avant Space: mažutis satelitas, kurio vienoje pusėje yra šviestukų (LED) ekranas, orbituoja apie Žemę. Ekrane matoma reklama filmuojama ir perduodama į YouTube arba Twitch kanalus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *