Swarm Technologies ir SpaceX santaka

Swarm IoT

Apie Swarm Technologies (Swarm) – daiktų interneto (IoT) startuolio – bėdas ir vystymą esame rašę. Liepos 16 dieną paskelbta, jog startuolis Swarm Technologies ir SpaceX pasiekė susiliejimo susitarimą, o rugpjūčio pradžioje tai buvo patvirtinta. Šiek tiek intriguojanti ir tyli informacija, žinant SpaceX pastangas viską projektuoti, kurti sistemas ir gamintis patiems. Jei SpaceX pats neprojektuoja ir negamina, tuomet samdo subrangovus.

Swarm Technologies Spacebees

„SpaceX“ tyliai įsigyjo „Swarm Technologies“ bendrovę, valdančią daiktų interneto palydovų žvaigždyną

2018 sausio 12 dieną Indijos raketa PSLV į 510 km aukščio orbitą iškėlė pagrindinį Žemės tyrimo palydovą Cartosat-2F ir 31 mikro bei nano satelitus. Tarp jų buvo 4 nelegalūs piko (nuo 90 gramų iki 1 kg) palydovai SpaceBEE. Tai Swarm Technologies (JAV, Silicio slėnis) kompanijos technologijų demonstravimo palydovai SpaceBEE (BEE – Basic Electronic Elements). Sumaištis kilo, nes SpaceBEE satelitai buvo nestandartiniai ir maži pagal tuo metu galiojančias normas – tik 11 × 11 × 2.8 cm. Standartinis minimalus satelitas yra 10 x 10 x 10 cm arba 1 U.

Kilo sumaištis, nes Swarm Technologies buvo gavę papildomą 0.7 mln USD grantą iš Nacionalinio Mokslo Fondo tolimesniems darbams (3 palydovų – 1U dydžio konstravimas ir iškėlimas Space X raketa Falcon 9). NASA pristabdė bendradarbiavimą su Swarm Technologies. JAV Karinis Jūrų laivynas su Swarm Technologies dirba toliau.

Sandorio naudos

Po sandorio, kurio finansinė pusė neatskleidžiama, užbaigimo, 30 darbuotojų turintis startuolis taps SpaceX dukterine įmone. 2019 sausio mėn. Swarm Technologies buvo įvertinta 85 mln. USD.  Pagal sandorio sutartį, „Swarm“ perduos savo palydovinių ir antžeminių stočių licencijų kontrolę SpaceX. JAV Federalinės ryšių tarnybos (FCC) licencijų gavimas yra daug laiko reikalaujantis procesas. IoT startuolio paslaugoms bus naudinga didesnė kapitalizacija ir prieiga prie SpaceX turimų išteklių. Kaip tiksliai SpaceX naudos Swarm satelitus ir antžemines stotis vis dar nežinoma, nes Starlink palydovai veikia kitaip nei SpaceBEE satelitai.

SpaceBEEE satellite

Vienas SpaceBee satelitas. Nuotrauka: Swarm Technologies

Startuolis valdo 120 IoT palydovų žvaigždyną ir po susiliejimo, galbūt, bus gaminami ir į orbitą iškeliami daugiau galimybių turintys didesni palydovai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *