Starlab kosminė stotis

starlab A

Starlab kosminė stotis – tikėtina 2027 metais apie Žemę orbituos dar viena, jau trečioji o gal ir ketvirtoji, kosminė stotis.

Starlab

Starlab stotyje nuolat dirbtų 4 astronautai

Bendrovių Nanoracks, Voyager Space ir Lockheed Martin komanda kuria komercinę kosminę stotį Starlab. Jau anksčiau esu rašęs apie kitas kosmines stotis „Axiom kosminė stotis„, „Tarptautinės Kosminės Stoties surinkimas” bei „Kinijos orbitinė stotis Tianhe ir …

Nuo 2027 metų apie Žemę orbituotų 340 m3 , o9x17 m dydžio komercinė orbitinė stotis, joje nuolat dirbtų 4 astronautų ekipažas. 60 KWh Starlab Saulės baterijos teiktų elektros srovę, naudingam kroviniui stotyje skirta 22 m3 erdvės. Starlab kosminė stotis bus nuolatinė komercinė platforma, skirta atlikti kritinius mokslinius tyrimus, skatinti pramoninę veiklą. Tuo pačiu stotis užtikrintų nuolatinį JAV buvimą ir lyderystę žemoje orbitoje apie Žemę.

Trys kosmoso pramonės kuria komercinę stotį ir siekia sudaryti sąlygas augančiai kosmoso ekonomikai. Starlab ketina patenkinti klientų poreikį teikti tokias kosmoso paslaugas kaip medžiagų tyrimai, augalų augimas ir astronautų veikla. Kartu klientams bus perteikiama komercinių patalpų naudojimo, inžinerinio projektavimo ir eksploatavimo, technologijų naujovių ir investicijų strategijos patirtis.

„Nuo pat pradžių Nanoracks siekė turėti privačią kosminę stotį ir ją eksploatuoti“, – sako Jeffrey Manber, Nanoracks generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų. „Pastarąjį dešimtmetį mūsų komanda mokėsi kosminių stočių verslo, suprato klientų poreikius, fiksavo rinkos augimo tendencijas ir savarankiškai investavo į privačią TKS techninę įrangą, tokią kaip Bishop Airlock. Nanoracks ir mūsų komanda džiaugiasi galėdami dirbti su NASA ir mūsų draugai visame pasaulyje, kai einame į priekį su Starlab“.

Nanoracks pradės Starlab kūrimo darbus, pasitelkdama daugiau nei dešimties metų TKS naudojimo komercinę patirtį (Nanoracks yra pradininkai ir lyderiai). Voyager Space, pagrindinė Nanoracks akcininkė, vadovaus strategijai ir kapitalo investicijoms, o Lockheed Martin, kurianti ir eksploatuojanti sudėtingus erdvėlaivius, bus gamintojas ir techninis integratorius.

Orbitinės stotys ir NASA

Prieš kelerius metus NASA davė leidimą leisti privačias kosmines stotis į žemą Žemės orbitą (low Earth orbit – LEO). JAV vyriausybė pradėjo komercinę žemos Žemės orbitos programą (commercial Low-Earth Destination – CLD). Taip ketinama finansuoti privačių orbitinių kosminių stočių kūrimą ir komercinio nekilnojamojo turto rinkos vystimą žemoje Žemės orbitoje. NASA duomenimis, daugiau nei 50 kompanijų domisi CLD programa. Paminėsime tik kelias jų: SpaceX, Blue Origin, Virgin Galactic Holding Incs.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *