Tianlong-3 pati pakilo

startunas

Tianlong-3 startūnas, bendrovės SpaceX startūno Falcon 9 analogas, pats pakilo iš starto aikštelės ir sudužo šalia didžiulo miesto. Kinijos bendrovė „Space Pioneer” atliko startūno, turinčio sugrįžtančią pirmąją pakopą, stendinį bandymą. Bandymas buvo nesėkmingas, nes startūnas pakilo nuo žemės, o netrukus nukrito ir sprogo.

Pranešama, kad avarija įvyko 15.43 val. vietos laiku Gongyi mieste centrinėje Henano provincijoje. Bandymo metu įvyko „struktūrinis gedimas” startūno korpuso ir bandymų stendo jungtyje, dėl kurio startūnas atitrūko nuo bandymų aikštelės ir pakilo į orą. Po pakilimo išsijungė kompiuterinė įranga ir Tianlong-3 nukrito kalnuotoje vietovėje, esančioje maždaug už 1,5 km nuo bandymų poligono. Nukritęs ir atsitrenkęs į žemę, startūno korpusas subyrėjo į gabalus. Laimei, niekas iš žmonių nenukentėjo.

Tianlong-3 pakilimas ir kritimas Žemėn

Primename, kad „Tianlong-3” yra skystuoju kuru varomas startūnas, o jos charakteristikos prilygsta JAV bendrovės „SpaceX” startūnui „Falcon 9”. Kinų startūno varytuvai naudoja žibalą bei skystą deguonį (kerolox), startūno skersmuo yra 3,8 metro, o masė 590 tonų. Jis galės iškelti iki 17 tonų krovinį į žemą Žemės orbitą (LEO) arba iki 14 tonų krovinį į Saulės sinchroninę orbitą (SSO) 500 km virš Žemės.

Tianlong-3 first stage Space Pioneer

Tianlong-3 startūno pirmosios pakopos parengimas. Space Pioneer nuotrauka

„Kuo greičiau pašalinsime defektus ir pradėsime kurti bei bandyti naujus gaminius”, – sakoma „Space Pioneer” pareiškime. Pažymėtina, kad Kinija aktyviai plėtoja savo nacionalinę kosmoso programą, kuria ir gamina įvairius satus, taip pat kuria Mėnulio tyrinėjimo technologijas. Be to, įgyvendinami asteroidų ir Marso tyrimų projektai. Praėjusiais metais Kinija atliko 67 kosminius paleidimus, o šiemet planuoja įvykdyti iki 100 misijų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *